Zwycięstwo na inaugurację !

Świetny początek Astry ! Wygrana bez straty seta !

Zawodnicy Astry bardzo dobrze rozpoczęli nowy sezon. Koliberki pokonały na własnym parkiecie Juve Wakmet Głuchołazy 3:0 i po pierwszej kolejce są liderami tabeli. MVP spotkania został wybrany libero nowosolan Bartosz Odwarzny. Za tydzień trudny wyjazd do Międzyrzecza.

Początek spotkania, jak często to bywa na inaugurację przed własną publicznością, wiązał się z nerwową grą naszego zespołu. Widać było tremę i stąd pojawiały się błędy własne. Całe szczęście dość szybko zawodnikom nowosolskiego klubu udało się opanować emocję i narzucić własny styl gry. Zespół z Głuchołaz próbował nawiązać walkę, jednak to Astra była tego dnia lepsza. Iskierka nadziei dla gości pojawiła się jeszcze w trzeciej partii. Od połowy tego seta gra była wyrównana, lecz Astra wykazała więcej doświadczenia oraz boiskowego „cwaniactwa”, wygrywając ostatecznie 25:22 i całe spotkanie 3:0. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany libero koliberków Bartosz Odwarzny.

MKST Astra Nowa Sól 3:0 Juve Wakmet Głuchołazy (19, 17, 22)

MKST Astra Nowa Sól:
Janusz, Witkiewicz, Kleinschmidt, Szubart, Szymański, Jeton, Odwarzny (l) oraz Małecki, Ratajczak, Ad. Zakrzewski, Ar. Zakrzewski (l).