Zwycięstwo w Bolesławcu na zakończenie 1 rundy

Cenna wygrana na zakończenie 1 rundy !

W ostatnim meczu 1 rundy II ligi siatkówki mężczyzn MKST Astra Nowa Sól wygrała z BTS Elektros Bolesławiec 3:1. Dzięki temu zwycięstwu nowosolanie awansowali na 5 miejsce w tabeli tracąc zaledwie jeden punkt do trzeciej KS Gwardii Wrocław.

Początek spotkanie nie wskazywał na łatwe zwycięstwo przyjezdnych z Nowej Soli. Pierwsza partia toczyła się pod dyktando gospodarzy, którzy przez większość seta utrzymywali dwu punktową przewagę. W końcówce wykorzystali nieskuteczną grę nowosolan i zasłużenie wygrali 25:20. W szeregach Astry doszło do dwóch istotnych zmian. Na boisku pojawił się Adrian Kołodziejczyk oraz Sławomir Janusz. Jak się okazało były to trafione zmiany, a gra naszego zespołu od drugiego seta wyglądała już lepiej. Koliberki przejęły inicjatywę i dyktowali swoje warunki na boisku. Mocna zagrywka, skuteczne bloki, soczyste ataki… Rezultat, wygrana 25:20. Kolejne dwie partie to konsekwentna gra Astry. Nowosolanie grali praktycznie bezbłędnie zdobywając seta numer 3 i 4 kolejno 25:18 oraz 25:18. Tym samym całe spotkanie padło łupem podopiecznych trenera Jetona, którzy zakończyli 1 rundę z przytupem, dorzucając kolejne 3 punkty dające awans na piątą lokatę na półmetku sezonu zasadniczego.

BTS Elektros Bolesławiec 1:3 MKST Astra Nowa Sól  (25:20, 20:25, 18:25, 18:25)

MKST Astra Nowa Sól:
Małecki, Witkiewicz, Kramer, Kleinschmidt, Jeton, Szymański, Odwarzny (l) oraz Janusz, Kołodziejczyk

Kolejne spotkanie zawodnicy Astry zagrają 9 grudnia, kiedy to udadzą się na najdalszy w tym sezonie wyjazd do Głuchołaz. Będzie to ostatni mecz tego roku kalendarzowego, ponieważ spotkanie przeciwko Orłowi Międzyrzecz zostało przesunięte na 3 lutego.