Zwycięski sparing z Poznaniem

Zwycięski sparing z Poznaniem

W środe, 22 września, na hali przy ul. Botanicznej w Nowej Soli rozegrano rewanżowy sparing między Astrą, a Eneą Energetykiem Poznań. W towarzyskim starciu ponownie górą byli podopieczni trenera Śrona, którzy tym razem wygrali 4:0.

Pierwsze starcie między MKST Astra Nowa Sól, a Eneą Energetykiem rozegrano w Poznaniu 31 sierpnia. Było to pierwsze granie przedsezonowe obu drużyn, z którego zwycięsko wyszli przyjezdni z Nowej Soli. Tego dnia szkoleniowcy drużyn umówili się na pojedynek pięciosetowy, z czego cztery padły łupem koliberków.

W minioną środę nadszedł czas rewanżu. O godzinie 18:30 rozpoczęło się jedno z ostatnich, jak nie ostatnie, starcie sparingowe Astry i Eneii. Koliberki zaczęły w składzie: Kowalczyk, Ruciński, Skibicki, Nożewski, Pizuński, Janus oraz Foltynowicz (l). Początek towarzyskiego meczu zdecydowanie toczył się pod dyktando gospodarzy. Szybka przewaga pozwoliła uspokoić grę i pewnie zakończyć pierwszą partię 25:15. Kolejne sety były już bardziej wyrównane. Od trzeciej części na parkiecie wśród koliberków mogliśmy oglądać m.in. Jurkojća, Witkiewicza, Polusa, Brzezińskiego, czy Jakubowskiego. W większości momentów spotkania to Astra kontrolowała przebieg partii i ostatecznie pokonała przyjezdnych z Poznania 4:0.