Zapraszamy na IV Memoriał im. Zdzisława Roli

Zapraszamy na czwartą już edycję turnieju piłki siatkowej mężczyzn poświęconego pamięci Pana Zdzisława Roli, który odbędzie się w dniach 8-9 września. W turnieju weźmie udział łącznie 5 drużyn. Wstęp wolny.

Pan Zdzisław był zasłużonym działaczem sportowym, Honorowym Prezesem naszego klubu. Osoba – instytucja, ale przede wszystkim bardzo dobry, skromny i wielki człowiek – wspomina Przemysław Jeton, prezes Astry.

W tym roku czeka nas kilka zmian. Memoriał po raz pierwszy zawita na nową halę przy ul. Zjednoczenia 21, a siatkarskie zmagania potrwają aż dwa dni. Po raz pierwszy będziemy też gościć na naszym turnieju zagraniczną drużynę.

Zmagania zaczną się w piątek 8 września o godzinie 16:00 meczem Gwardii Wrocław z KGHM SPS Chrobry Głogów. O godzinie 19:00 podejmiemy ekipę z Wrocławia, jednak nie przychodźcie na ostatnią chwilę! Bezpośrednio przed meczem, już tradycyjnie, zaprezentujemy skład naszej drużyny na sezon 2023/2024.

Sobotnie granie rozpocznie o 14:00 mecz Olimpii Sulęcin z drużyną z Głogowa, bezpośrednio po tym starciu, około godziny 16:00 Olimpia zmierzy się z VL Lorentzweiler z Luksemburga. Turniej zamknie nasz mecz z zagranicznymi gośćmi, który zacznie się o 19:00.

Każdy zespół zagra dwa pełne mecze, a zwycięży ten, który zdobędzie największą ilość punktów (punktacja jak w lidze).

W niedzielę 10 września turniej rozegrają również młodzieżowcy. Oprócz naszej drużyny wystąpią m.in. Gwardia Wrocław, Volley-Jelcz Laskowice, UKS Szamatulanin Szamatuły oraz Joker Piła.


HARMONOGRAM TURNIEJU

8 września
16:00 Gwardia Wrocław – KGHM SPS Chrobry Głogów
19:00 MKST Astra Nowa Sól – Gwardia Wrocław

9 września
14:00 STS Olimpia Sulęcin – KGMH SPS Chrobry Głogów
16:00 STS Olimpia Sulęcin – VL Lorentzweiler
19:00 MKST Astra Nowa Sól – VC Lorentzweiler