Zapowiedź meczu w Głogowie

Zapowiedź meczu w Głogowie

W 5 kolejce grupy 4 II ligi mężczyzn spotkają się ze sobą zespoły, które przed rozgrywkami wielu zaliczało do do grana faworytów. Póki co obie ekipy mają za sobą lepsze i słabsze mecze. Zespół z Głogowa uległ na własnym parkiecie 1:3 dotychczasowej rewelacji rozgrywek WKS Sobieski Żagań oraz stracił punkt u beniaminka w Bolesławcu. Siatkarze „Astry” dość niespodziewanie ulegli w Oławie 2:3.
Ostatnia kolejna w wykonaniu tych drużyn kończyła się ich zdecydowanym zwycięstwem. O ile wygrana nowosolan w Żarowie 3:0 nie zrobiła na nikim większego wrażenia, o tyle szybkie 3:0 głogowian w Poznaniu budzi podziw. Po 4 kolejce Chrobry zajmuje 4 pozycje w ligowej tabeli, koliberki z Nowej Soli są oczko wyżej. Szykuje się za tym bardzo ciekawe spotkanie.

W meczach przedsezonowych mamy remis. Podczas turnieju towarzyskiego w Głogowie, gospodarze musieli uznać wyższość „Astry” przegrywając w finale 1:2. W Nowej Soli była odwrotna sytuacja. Podczas turnieju o Puchar Dyrektora MOSIR, Chrobry w meczu finałowym wygrał z nowosolanami 2:1.

Wiemy już, że zespół z Nowej Soli będzie wspierany przez grupę kibiców z fanklubu „Astry”. Miejmy nadzieję, że doping poniesie nowosolskich siatkarzy w tym ciężkim spotkaniu do triumfu. Początek meczu w Głogowie – 18:00 !

Atuty Chrobrego: Własna, specyficzna hala, silna zagrywka

Atuty Astry: Obecność kibiców z Nowej Soli, skuteczne przyjęcie

Gwiazda zespołu SPS Chrobry Głogów: Marcin Brzeziński

Gwiazda zespołu MKST „Astra” Nowa Sól: Bartosz Odwarzny