Zapowiedź meczu – derby w Nowej Soli

Zapowiedź meczu - derby w Nowej Soli

6 kolejna 4 grupy II ligi mężczyzn będzie stała pod znakiem starcia gigantów. Czołowa czwórka zmierzy się ze sobą w bezpośredniej rywalizacji. W Bielawie, wicelider tabeli Bielawianka podejmie naszego ostatniego pogromcę Chrobrego Głogów. Nas z pewnością bardziej będzie interesowało starcie lidera WKS Sobieski Żagań z nowosolskimi koliberkami.

Oba zespoły przed spotkaniem zapowiadają ostrą walkę. Sobieski twierdzi, że jedzie po zwycięstwo i chce podtrzymać zwycięską passę. Astra z kolei po ostatniej porażce w Głogowie chce odbudować swoją wartość i udowodnić, że wciąż liczy się w walce o czołowe miejsca tego sezonu.

Dodatkowym smaczkiem tej rywalizacje bez wątpienia jest fakt, że w zespole z Żagania występuje pięciu byłych zawodników Astry. Artur Szułczyński oraz Seweryn Smętek reprezentowali nasz klub w rozgrywkach juniorskich. Alan Goltz i Michał Majewski to wychowankowie MKST Astra Nowy Sól, wraz z nimi ostatnie sezony jako koliber rozegrał Paweł Skibicki.

Dotychczas zespół wojskowych nie stracił żadnego punktu. Lider w pięciu spotkaniach oddał rywalom zaledwie trzy sety. Póki co bilans Astry nie imponuje. Po dwóch porażkach zajmuje czwarte miejsce ze stratą 5 pkt. do Sobieskiego. Jednego w tym meczu możemy być pewni. Nie zabraknie walki, emocji i pięknych siatkarskich zagrań.

Mecz odbędzie się na hali CKZiU Elektryk przy ul. Piłsudskiego 61. Początek spotkania 14:00 – zapraszamy !

astra podejmie sobieskiego