Zadecydowały końcówki. WKS górą w lubuskich derbach

Sobieski górą w derbach województwa lubuskiego.

WKS Sobieski Żagań zwyciężył 3:1 z Astrą Nową Sól w kolejnych derbach województwa lubuskiego. O końcowym sukcesie przyjezdnych zadecydowały lepiej rozegrane końcówki decydujących dwóch ostatnich setów.

Zawodnicy Astry po raz kolejny dość długo wchodzili w spotkanie. Pierwszy set koliberki zdecydowanie przespali, co skrzętnie wykorzystali podopieczni trenera Chaberskiego wygrywając 25:16. Drugi set był zupełnie odmienny od partii inaugurującej. Sygnał do walki wyprowadził mocnymi serwisami Piotr Kramer, który utrudniał raz po raz przyjęcie gości. Odrzuceni od siatki zawodnicy Sobieskiego nie radzili sobie już tak dobrze na siatce i to Astra zdominowała drugą odsłonę wygrywając 25:18. Sety numer trzy oraz cztery wyglądały bardzo do siebie podobnie. Od początki nowosolanie przejmowali inicjatywę budując przewagę kilkupunktową. Niestety im bliżej rozstrzygnięcia partii tym Sobieski mocniej naciskał, a koliberki popełniały błędy tracąc ciężko wypracowaną przewagę. Więcej doświadczenia i chłodnej głowy zadecydowały o końcowym sukcesie wojskowych.

MKST Astra Nowa Sól 1-3 WKS Sobieski Żagań (16:26, 25:18, 22:25, 23:25)