Z Jelcza przywozimy 3 punkty!

Z Jelcza przywozimy 3 punkty!

Pierwsze spotkanie rundy rewanżowej nowosolskie koliberki mają już za sobą. Sobotni pojedynek przeciwko IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice zdecydowanie wygrali przyjezdni z Nowej Soli zwyciężając 3:0. W kolejnym meczu Astra zmierzy się z liderem SPS Chrobry Głogów.

Beniaminek z Jelcza postawił się wyłącznie w 1 secie, w którym prowadził nawet 18:12 jednak nie wykorzystał szansy przegrywając ostatecznie premierową odsłonę 21:25. Kolibry w spotkanie weszły bardzo ospale. Początek meczu to skuteczna gra Volleya Jelcz-Laskowice, na którą długo nowosolanie nie potrafili znaleźć recepty. Efektowna gra blokiem oraz poprawa w ataku Astry doprowadziła do remisu 19:19, później boisko zdominowała Nowa Sól przejmując kontrolę nad pojedynkiem. Następne części meczu to konsekwentna i efektywna siatkówka w wykonaniu MKST Astra Nowa Sól, która zaowocowała wygranymi setami kolejno 25:17 oraz 25:15. Po raz kolejny z bardzo dobrej strony pokazał się atakujący koliberków Dawid Witkiewicz, który otrzymał drugą z rzędu, a trzecią w tym sezonie statuetkę MVP.

IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice – MKST Astra Nowa Sól 0:3  (21:25, 17:25, 15:25)

MKST Astra Nowa Sól:

Sławnikowski, Witkiewicz, Skibicki, Nożewski, Brzeziński, Kępski, Odwarzny (l) oraz Ruciński, Trzeciak, Polus, Goltz, Kuwaczka, Michalak, Zakrzewski (l)