Wyrównana walka w Krakowie. MKST Astra Nowa Sól wygrywa po tie-breaku

Wyrównana walka w Krakowie. MKST Astra Nowa Sól wygrywa po tie-breaku

Seria przy zagrywkach Tokajuka sprawiła, że AGH rozpoczęło spotkanie od prowadzenia 8:3. Sytuacja szybko się odmieniła, po bloku na Wnuku było już tylko 8:7. Skutecznie atakował Kraut, obie drużyny regularnie ustawiały blok. Wciąż na prowadzeniu pozostawali gospodarze. Po zagraniach Pizuńskiego dystans stopniał a ataki Kryńskiego doprowadziły do gry na przewagi. W niej po błędzie Czyrniańskiego wygrali gospodarze. W drugiego seta lepiej weszli nowosolanie, jednak gospodarze szybko wyrównali. Seria błędów gospodarzy przy zagrywkach Kryńskiego skłoniła trenera Kubackiego do poproszenia o czas (5:8). Skuteczniejsi na siatce pozostawali siatkarze Astry. Goście wywierali presję zagrywką. Krakowianie nie potrafili wyeliminować ze swojej gry pomyłek. Atak Kryńskigo wyrównał stan meczu.

Po ataku Kosiana Astra prowadziła 8:5 w trzecim secie. Obie drużyny celne akcje przeplatały z pomyłkami. Zdarzały się przedłużone wymiany. Mimo roszad w składach na prowadzeniu pozostawali goście. W końcówce dwa asy posłał jeszcze Świroń, ale nie miało to większego wpływu na wynik. As Czyniańskiego dał 25. punkt gościom. Z nową energią w czwartą partię weszli krakowianie, którzy po ataku Tokajuka prowadzili 6:3. Swoje akcje kończył Kraut. Stopniowo dystans topniał. Dopiero po kolejnych blokach krakowianie odbudowali przewagę (16:12). Mimo starań duetu Kryński/Pizuński Astra nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Co prawda po błędzie Wnuka wynik wyrównał się (23:23), ale kolejne akcje należały do Tokajuka i Świdronia.

Po asie Drzazgi Astra odskoczyła na 4:2. Po czasie dla trenera Kubackiego skutecznie punktował Świdroń i wynik wyrównał się. Sygnał do zmiany stron dał Drzazga a w kolejnej akcji asa dołożył Jacznik (7:9). Skutecznie punktował Tokajuk, po czasie dla trenera Krzyśko ponownie na tablicy wyników pojawił się remis (11:11). Końcówka była niezwykle zacięta. Atak Pizuńskiego dał piłki meczowe Astrze a punkt na wagę zwycięstwa zdobył Czyrniański.

MVP: Tomasz Kryński

AZS AGH Kraków – MKST Astra Nowa Sól 2:3

Składy zespołów:
AGH: Kraut (19), Wnuk (11), Bakaj (2), Miniak (8), Tokajuk (21), Oziabło (6), Dereń (libero) oraz Curzytek (1), Putkowski (1), Komar, Świdroń (11), Wiśniewski (1) i Kaźmierczak
Astra: Kryński (31), Jacznik (5), Pizuński (15), Drzazga (9), Kosian (5), Czyrniański (12), Foltynowicz (libero) oraz Skibicki, Brzeziński i Majewski-Nowak
(29:27, 19:25, 19:25, 25:23, 13:15)

źródło – siatka.org