Wyraźna wygrana MKS

Po zaciętym początku spotkania szybko do głosu doszli gospodarze. Przyjezdni mieli problemy z przyjęciem zagrywek Grzegorza Pająka. Mimo czasu dla trenera Krzyśko seria trwała (6:7, 10:7). Dopiero atak Marcina Brzezińskiego pozwolił wyjść z niewygodnego ustawienia (11:8). Swoje akcje kończył Brandon Koppers. Po asie Łukasza Swodczyka ponownie interweniował nowosolski trener (16:9). Kolejni siatkarze MKS-u punktowali w polu zagrywki (21:12). Celnie atakował Mateusz Rećko. As Mateusza Siwickiego i zagranie Swodczyka dały zwycięstwo gospodarzom.

Asy Swodczyka dały prowadzenie 6:1 MKS-owi. Dopiero zagranie Kamila Drzazgi pozwoliło zrobić przejście. Będzinianie górowali na siatce. Z czasem również w szeregi gospodarzy wkradły się błędy i po asie MarkusaKosiana interweniował Wojciech Serafin (12:10). W kolejnych akcjach uaktywnił się będziński blok, gdy zatrzymany został Czyrniański o czas poprosił trener Astry (16:11). Dobra postawa Tomasza Kryńskiego i kolejne pomyłki gospodarzy ponownie pozwoliły zmniejszyć straty. W decydującym momencie pewniej zagrali siatkarze z Będzina. Atak Koppersa i blok na Kryńskim zamknęły seta.

W trzecim secie gospodarze kontynuowali skuteczną grę (4:0). Skuteczność utrzymywał Rećko. Zdarzały się przedłużone akcje, ale głównie padały one łupem MKS-u. Podobnie jak w poprzednich setach, również tym razem gospodarze nie ustrzegli się niewymuszonych błędów. Po bloku na Depowskim interweniował będziński szkoleniowiec (10:10). W kolejnych akcjach MKS poprawił skuteczność. Gdy asa dołożył Pająk było już 17:14. W końcówce gospodarze nie mylili się w ataku. As Rećko dał kolejne piłki meczowe MKS-owi. Drugą z nich wykorzystał Siwicki.

MVP: Grzegorz Pająk

MKS Będzin – MKST Astra Nowa Sól 3:0
(25:14, 25:21, 25:18)

Składy zespołów:
MKS: Depowski (9), Siwicki (11), Rećko (16), Pająk (4), Swodczyk (11), Koppers (9), Olenderek (libero) oraz Majcherski (libero)
Astra: Kryński (11), Jacznik, Pizuński (4), Drzazga (4), Kosian (2), Brzeziński (3), Szydłowski (libero) oraz Foltynowicz (libero), Skibicki (4) i Czyrniański (2)