Wygrywamy w Oławie. Astra bliżej 5 miejsca

Po wygranej w Oławie, Astra bliżej 5 miejsca.

W pierwszym meczu o miejsca 5-8 siatkarze MKST Astra Nowa Sól pokonali na wyjeździe MKS Olavia Oława 3:0. W Nowej Soli koliberkom wystarczy wygranie 2 setów aby przejść do kolejnej rundy gry o 5 miejsce. Rewanżowe spotkanie będzie prawdopodobnie ostatnim meczem Astry w tym sezonie.

Przypomnijmy, o 5 miejsce w 4 grupie II ligi siatkówki mężczyzn toczy się rywalizacja między KU AZS Zielonogórskiego, Bielawianka Bielawa, MKS Olavia Oława oraz MKS Astra Nowa Sól. Nowosolanie swój dwumecz rozpoczęli znakomicie. W Oławie nie stracili seta, w meczu rewanżowym wystarczą im wygrane dwa sety aby awansować do fazy 5-6.

MKS Olavia Oława 0:3 MKST Astra Nowa Sól (-23, -23, -18)

MKST Astra Nowa Sól:
Janusz, Witkiewicz, Jasnos, Grześkowiak, Bitner, Jeton, Odwarzny (l) oraz Ruciński, Gajowczyk, Ad. Zakrzewski, Ratajczak

W drugim dwumeczu górą była Bielawianka, która w Zielnej Górze również bez straty seta pokonała AZS. Prawdopodobny jest więc scenariusz, że to właśnie nasz zespół teoretycznie zmierzy się z Bielawą w bezpośrednim starciu o 5 lokatę. Jeśli tak się stanie… do spotkania jednak nie dojdzie. Oba zespoły doszły do porozumienia, aby zakończyć tegoroczne zmagania na tym etapie i będą sklasyfikowane na miejscach 5-6. Wiele zatem wskazuje, że sobotnie spotkania nowosolan będzie pożegnalne z kibicami w sezonie 2016/2017.

mkst astra nowa sól mks olavia oława