Wygrany sparing w Legnicy

Wygrany sparing w Legnicy

Za siatkarzami MKST Astra Nowa Sól drugi sparing przed sezonem 2021/2022. We wtorek 31 sierpnia koliberki wygrały w Legnicy z MKS Ikar 4:1. Kolejny sprawdzian nowosolan odbędzie się 11 września w Bielawie.

Wtorkowy mecz kontrolny między nowosolską Astrą, a Ikarem Legnica, był drugim towarzyskim starciem koliberków w okresie przygotowawczym do nowego sezonu. Podobnie jak w starciu z Poznaniem, trenerzy oby drużyn umówili się na pojedynek pięciosetowy. W Legnicy podopieczni Norberta Śrona zaczęli w składzie: Janus, Brzeziński, Kowalczyk, Jurkojć, Polus, Skibicki oraz Foltynowicz (l). Początek meczu z całą pewnością nie potoczył się po myśli przyjezdnych. Astra zaczęła źle popełniając sporo błędów własnych oraz mając spore problemy w przyjęciu zagrywki, co skrzętnie wykorzystali legniczanie wychodząc na prowadzenie 8:2. Pierwsza partia cały czas toczyła się pod dyktando gospodarzy, którzy pewnie wygrali 25:18. W drugiej odsłonie, w szeregach koliberków, pojawił się m.in. Mateusz Nożewski, Patryk Czyrniański, Dawid Witkiewicz oraz Mateusz Ruciński. Efektem zmian było szybkie odwrócenie sytuacji boiskowej. Nowa Sól grała coraz pewniej i doprowadziła do wyrównania. Kolejne sety to bardzo wyrównana gra obydwu drużyn. Na boisku po stronie koliberków mogliśmy obserwować wejście Tomasza Pizuńskiego, Mateusza Janusa, Roberta Jakubowskiego oraz Adama Olejniczaka. Dopiero w końcówkach pozostałych trzech partii, wyższość pokazała Astra wygrywając ostatecznie całe spotkanie 4:1.

Kolejny sprawdzian formy Astry odbędzie się w sobotę 11 września. Nowosolanie wezmą udział w I Memoriale im. Józefa Drożdżyńskiego w Bielawie. Prócz koliberków kibice obserwować będą mogli: IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice, KPS Chełmiec Wałbrzych oraz gospodarzy KS Bielawienka  Bester Bielawa.