Wygrana z Bielawą.

Wygrana z Bielawą.

W minioną sobotę zawodników MKST Astra Nowa Sól rozegrali swój pierwszy mecz na wyjeździe w nowym sezonie. Koliberki udały się na trudny teren do Pieszyc, gdzie KS Bielawianka Bester Bielawa rozgrywa tymczasowo swoje mecze. Podopieczni trenera Zasowskiego wrócili z tarczą, przywożąc kolejne 3 punkty.

KS Bielawianka Bester Bielawa to odwieczny rywal Astry, już przed samym spotkaniem było wiadomo, że mecz dostarczy kibicom – niestety zasiadających wyłącznie w swoich domach przed ekranami telewizora – dużo emocji. Ostatnim meczem obydwu drużyn, był kończący sezon 2019/2020 pojedynek play-off w Bielawie. Wówczas starcie wygrali nowosolanie nie tracąc seta.

Z powodu remontu sali sportowej w Bielawie, mecz rozegrano na hali w Pieszycach. Lepiej w pojedynek weszli gospodarze osiągając kilku punktowe prowadzenie oraz zmuszając trenera Zasowskiego do wzięci w pierwszej fazie seta czasu. Po krótkiej naradzie zawodnicy z Nowej Soli zaczęli skrupulatnie odrabiać stratę i szybko, głównie dzięki dobrej zagrywka oraz szczelnemu blokowi, zbliżyli się do gospodarzy. Ostatecznie Astra wygrała pierwszą odsłonę 25:19. Dwie kolejne partię miały bardzo podobny przebieg. Tym razem do koliberki szybko odskakiwały na kilka oczek, a gospodarze gonili. W drugim i trzecim secie jednak to MKST Astra Nowa Sól skończyła decydujące piłki i wygrała całe spotkanie 3:0.

MVP spotkania został wybrany przyjmujący Astry Marcin Brzeziński.

KS Bielawienka Bester Bielawa – MKST Astra Nowa Sól 0:3 (19:25; 23:25; 30:32)

MKST Astra Nowa Sól – Ruciński, Trzeciak, Brzeziński, Goltz, Skibicki, Polus, Odwarzny (L) oraz Sławnikowski, Witkiewicz, Kuwaczka, Michalak