Wygrana z faworytem za 3 punkty !

Niespodzianka w Nowej Soli ! Astra wygrywa z Chrobrym za 3 punkty !

Bardzo miłą niespodziankę swoim kibicom sprawili zawodnicy MKST Astra Nowa Sól wygrywając z faworytem rozgrywek SPS Chrobry Głogów 3:1. Była to druga wygrana koliberków w tym sezonie. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany rozgrywający Astry – Kasper Małecki.

Koliberki rozegrały najlepszy mecz w tym sezonie, w ich grze było widać pewność oraz determinację. Dwa pierwsze sety to bardzo wyrównana gra i siatkówka na najwyższym poziomie. W otwierającej partii więcej szczęścia mieli przyjezdni, którzy wygrali 25:20. W drugim secie przy stanie 12:9 sędziowie odgwizdali błąd ustawienia gościom, którzy długo nie mogli pogodzić się z tą decyzją. Przerwa jaka wynikła z tego incydentu zdecydowanie wybiła z uderzenie głogowian, natomiast Astra sukcesywnie zmniejszała przewagę. Końcówka tej partii przyniosła wiele emocji. Prowadzenie zmieniało się wielokrotnie, raz Chrobry miał „setówki”, następnie Astra dochodziła do głosu i ostatecznie ona wykorzystała szansę wygrywając 34:32. Po ponad 40 minutowym secie zawodnicy SPS zdecydowanie osłabli. Od samego początku podopieczni trenera Przemysława Jetona postawili na mocną zagrywkę. Odrzuceni od siatki zawodnicy z Głogowa nie byli już tak skuteczni, niejednokrotnie popełniając błąd w ataku. Przewaga nowosolan szybko rosła. W pewnym momencie osiągnęła nawet 10 oczek. Chrobry gonił, jednak było już za późno. Astra wygrała 3 seta 25:22. Czwarta, jak się okazało ostania odsłona, bliźniaczo podobna do poprzedniej. Duża przewaga od samego początku gospodarzy, koncentracja w grze i pewne zwycięstwo 25:17. MVP spotkania został wybrany Kasper Małecki, rozgrywający MKST Astra Nowa Sól.

MKST Astra Nowa Sól 3:1 SPS Chrobry Głogów (20:25, 34:32, 25:22, 25:17)