Z Wrocławia Astra wraca na tarczy

Z Wrocławia Astra Wraca na tarczy.

Niestety nie udało się naszym siatkarzom podtrzymać dobrej dyspozycji z poprzedniego tygodnia. Koliberki w meczu przeciwko Gwardii Wrocław byli blisko prowadzenia 2:0, jednak po kontrowersyjnej, przegranej końcówce drugiego seta, nie potrafili się zebrać i ulegli gospodarzom 1:3.

Ze sporymi nadziejami, po bardzo dobrym ostatnim spotkaniu przeciwko Chrobremu, jechali do Wrocławia podopieczni trenera Jetona. W całym spotkaniu nie udało się jednak zachować odpowiedniej koncentracji i stabilnej jakości gry co skutkowało wywalczeniem zaledwie jednego seta.

Nowosolanie wygrali partię otwierającą spotkanie 26:24 i bardzo dobrze zaczęli drugą odsłonę. Przez większość drugiego seta narzucali swoje warunki, a gospodarze popełniali własne błędy. Od stanu 23:20 dla Astry coś się zacięło. Koliberki miały okazję wyjść na prowadzenie 24:21, jednak sędzia nieprawidłowo ocenił atak Dawida Witkiewicza odgwizdując aut i przyznając punkt Gwardii. Cała sytuacja mocno wyprowadziła z równowagi przyjezdnych przez co stracili koncentrację. Ostatecznie w tej emocjonującej partii nowosolanie ulegli 24:26. Kolejne dwa sety należały już do wrocławian. Od samego początku sprawiali koliberkom problemy w przyjęciu i zmuszali Astrę do prostej gry. To gwardziści zachowali więcej chłodnej głowy i wygrali kolejno 25:19 oraz 25:21.

KS Gwardia Wrocław 3:1 MKST Astra Nowa Sól (24:26, 26:24, 25:19, 25:21)