W starciu z BKS, Astra bez punktu

W starciu z BKS, Astra bez punktu

Visła na mecz z Astrą wyszła w nietypowym składzie. Na boisku pojawił się trener zespołu – Michal Masny. Otwarcie spotkania należało do gospodarzy. Nowosolanie przez problemy ze skończeniem akcji szybko stracili całą zaliczkę. Po fragmencie wyrównanej walki ponownie do głosu doszli gospodarze, raz za razem punktował Pizuński (16:13). Ofensywa gości opierała się na Szarku. Do końca to gospodarze utrzymywali zaliczkę punktową. Seta zakończył blok na Szarku.

Seria przy zagrywkach Radziwona sprawiła, że Visła prowadziła 5:0 w drugim secie. Dopiero atak Kryńskiego dał pierwszy punkt gospodarzom. Większość akcji kończyła się w pierwszym uderzeniu. Zespoły wymieniały się skutecznymi atakami. Zdarzały się błędy w polu zagrywki. Ze zmiennym szczęściem punktował grający na przyjęciu Czetowicz. W końcówce swoje akcje kończył Narkowicz i to po kontrataku tego zawodnika Visła wygrała 25:19.

Po atakach Czetowicza Visła prowadziła 8:5 w trzeciej odsłonie. Goście górowali na siatce, skutecznie ustawiali blok. Po kolejnym ataku Polczyka było 13:8. Gospodarze nie odpuszczali, coraz pewniej punktował Brzeziński. As Kryńskiego i blok na Czetowiczu wyrównały wynik (16:16). Chociaż bydgoszczanie wychodzili na prowadzenie, rywale szybko je niwelowali. Po asie Drzazgi Astra miała piłkę setową, ale atak Gutkowskiego doprowadził do walki na przewagi. Ją na korzyść Visły rozstrzygnął Szarek.

Od początku czwartej odsłony gospodarze musieli gonić wynik. Po asie Polczyka goście odskoczyli na 11:7. Po obu stronach siatki nie brakowało błędów zarówno w polu zagrywki jak i ataku. Przewagę utrzymywali jednak bydgoszczanie. Mimo starań Pizuńskiego gospodarze nie byli w stanie zniwelować strat. Punkt na wagę zwycięstwa padł po ataku Polczyka.

MVP: Łukasz Szarek

MKST Astra Nowa Sól – BKS Visła Proline Bydgoszcz 1:3
(25:20, 19:25, 25:27, 20:25)

Składy zespołów:
Astra: Kryński (19), Jacznik (4), Pizuński (21), Drzazga (6), Kosian, Brzeziński (9), Foltynowicz (libero) oraz Skibicki (6) i Czyrniański
Visła: Polczyk (15), Czetowicz (6), Narkowicz (12), Radziwon (7), Szarek (22), Masny (2), Malinowski (libero) oraz Gutkowski (5), Rykała, Kwasigroch i Dzierżyński (libero)

źródło – siatka.org