W sobotę hit kolejki

W sobotę hit kolejki

16 października będzie prawdziwym sprawdzianem dyspozycji nowosolskich koliberków. Podopieczni Norberta Śrona zmierzą się z dotychczasowym liderem grupy KPS Stalpro Joker Powiat Pilski.

W dwóch swoich pierwszych spotkaniach drużyna z Piły wygrywała bardzo pewnie nie tracąc przy tym żadnego seta. Najpierw błyskawicznie, na wyjeździe, odprawili Konspol Słupcę, następnie przed własną publicznością, bez większych problemów, wykazali wyższość nad WKS Sobieski Arena Żagań.

Drużyna KPS Stalpro Joker Powiat Pilski jest nowym ambitnym projektem na siatkarskiej mapie Polski. Zespół pierwotnie miał występować pod nazwą KS Stalpro Błyskawica Szczecin i swoje mecze rozgrywać w stolicy województwa zachodniopomorskiego. W sierpniu, na mocy porozumienia z powiatem pilskim oraz Miastem Piła, podjęto jednak decyzję o fuzji klubu z miejscowym Jokerem, która występować będzie w rozgrywkach drugoligowych. Spotkania rozgrywane są w nowej Powiatowej Hali Sportowej przy Pola w Pile.

Trenerem zespołu KPS Stalpro jest były reprezentant naszego kraju Daniel Pliński, wicemistrz świata z 2006 r. i mistrz Europy z 2009 r., szkoleniowiec Reprezentacji Polski juniorów U-21, z którą niedawno zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata. O sile zespołu stanowią doświadczeni zawodnicy z bagażem PlusLigowym m.in. Marcin Wika, Maciej Kordysz i Marcin Bachmatiuk. Rozgrywającym zespołu z Piły jest natomiast reprezentant Białorusi Jenia Nazarov.

Daniel Pliński - trener KPS Stalpro Joker Powiat Pilski. Źródło - http://www.ziolo.eu/

Marcin Wika - zawodnik KPS Stalpro Joker Powiat Pilski. Źródło - www.fivb.org

Maciej Kordysz - zawodnik KPS Stalpro Joker Powiat Pilski. Źródło - GL

Marcin Bachmatium - zawodnik KPS Stalpro Joker Powiat Pilski. Źródło - s-w-o.pl

Koliberki w dotychczasowych swoich występach odnotowali dwa cenne zwycięstwa. Z Treflem Lębork oraz Energetykiem Poznań, co pozwoliło na zajęcie trzeciego miejsca w tabeli.

W ramach przygotowań do meczu z KPS Stalpro Joker Powiat Pilski nowosolanie wczoraj (12.10.2021) sparowali przeciwko Reprezentacja 12 Dywizji. Reprezentacja, złożona głównie z drugoligowych zawodników, szykuje się na Mistrzostwa Wojsk Polskich. Podopieczni Norberta Śrona oraz Andrzeja Krzyśko odnotowali zwycięstwo 3:1.

Sobotni mecz odbędzie się na hali sportowej przy ul. Botanicznej 22 w Nowej Soli. Początek spotkania o godzinie 20:00. Bilety do nabycie na naszej stronie w zakładce KUP-BILET oraz na miejscu. Wejściówka normlana 5zł, dzieci do lat 12 wstęp darmowy.