W lubuskich derbach ponownie górą Olimpia

Olimpia Sulęcin niespodziewanie, a zarazem pewnie pokonała MKST Astrę Nowa Sól 3:0 w ramach 24. kolejki TAURON 1.Ligi. Tym samym sulęcinianie okazali się lepsi w Derbach Ziemi Lubuskiej i dopisali na swoje konto cenny komplet punktów.  MVP spotkania wybrany został Jakub Buczek.

Spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy z Nowej Soli, którzy skutecznie punktowali blokiem (4:1). Podopieczni Konrada Copa punkt po punkcie odrabiali straty, a mocnym atakiem popisał się Tytus Nowik (5:6). Wyższość sulęcińskiego bloku musiał uznać Tomasz Kryński (6:6). Między zespołami nawiązała się walka cios za cios (9:9). Z przechodzącej piłki punktował Brzeziński (11:9), a kolejny kontratak ze środka siatki skończył Markus Kosian (14:11). O czas poprosił Konrad Cop. Po powrocie na plac gry nowosolanie nie tracili koncentracji, a kolejne ataki kończył Kryński (17:14). W kontrataku ręki nie zwalniał Tytus Nowik (17:19), a ze środka siatki swój zasięg wykorzystał Cichosz-Dzyga (18:20). Błąd Tomasza Kryńskiego wyrównał wynik (20:20). Między zespołami trwała wymiana ciosów. Ostatecznie premierową odsłonę, po zaciętej walce, na swoim koncie zapisali siatkarze Olimpii Sulęcin (27:25).

Drugiego seta zespoły rozpoczęły od długiej wymiany, którą skończył Brzeziński (1:0). Kontratak na prawym skrzydle skończył Tytus Nowik (3:2), jednak kilka chwil później atakujący został zatrzymany przez blok nowosolan (4:3). Sulęcinianie zaczęli budować prowadzenie, wykorzystując słabszy moment rywali (8:5). Na skrzydle zameldował się Kryński (7:9), jednak pojedynczym blokiem popisał się Michalak (11:7). O czas poprosił szkoleniowiec nowosolan. Jednak po wznowieniu gry zespół z Sulęcina ponownie punktował blokiem. Tym razem zatrzymany został Tomasz Kryński (12:7). Nowosolscy siatkarze nie tracili koncentracji i odpowiedzieli zatrzymaniem Nowika (9:12). Po przerwie kiwał Michalak (13:9). W kolejnych fragmentach gospodarze utrzymywali zaliczkę punktową (17:13). Asa serwisowego posłał Patryk Cichosz-Dzyga (18:13), z drugiej strony siatki również asem serwisowym odpowiedział Kosian (16:19). Podopieczni Konrada Copa nie tracili koncentracji i raz po raz kończyli kolejne akcje. Tytus Nowik dał swojej drużynie piłkę setową (24:18). Punktował jeszcze Wiśniewski, jednak w kolejnej akcji seta zakończył mocnym atakiem Cichosz-Dzyga (25:19).

Dobrym atakiem z szóstej strefy seta otworzył Pizuński (1:0). Długą wymianę rozstrzygnął Cichosz-Dzyga, który w kolejnej akcji zapunktował blokiem (3:1). Zawodnicy obu drużyn nie zwalniali ręki w ataku (4:4). Między zespołami toczyła się walka cios za cios (10:10). Raz po raz kolejne akcje kończył Tytus Nowik, a po ataku z szóstej strefy w wykonaniu Gawrzydka o czas poprosił trener przyjezdnych (15:13). Po przerwie piłkę w out posłał Kryński. Mylił się także Wiśniewski. Natomiast sulęcinianie dobrze radzili sobie w obronie. Raz po raz punktował Tytus Nowik, a technicznie punkty zdobywał Patryk Cichosz-Dzyga. W końcówce na lewym skrzydle zameldował się Pizuński, jednak kilka chwil później seta oraz cały mecz skończył Tytus Nowik.

MVP: Jakub Buczek

Olimpia Sulęcin – MKST Astra Nowa Sól 3:0
(27:25, 25:19, 25:20)

Składy zespołów:
Olimpia: Buczek (12), Gawrzydek (7), Prokopczuk (2), Cichosz-Dzyga (10) Michalak (6), Nowik (13), Sawerwain (libero) oraz Sobczak (libero), Szymczak
Astra: Kryński (10), Jacznik (2), Pizuński (10), Drzazga (3), Kosian (5), Brzeziński (9), Foltynowicz (libero) oraz Skibicki (3), Majewski-Nowak, Hoszman (2), Wiśniewski (3), Woźniak