W debrach górą Astra!

Astra Nowa Sól wygrała z Olimpią Sulęcin 3:1 (25:20, 21:25, 25:17, 25:22) w meczu inaugurującym szóstą kolejkę PLS 1. Ligi. MVP Michał Gawrzydek. Było to pierwsze zwycięstwo Astry w tym sezonie.

Gospodarze mieli zerowy dorobek punktowy przed tym spotkaniem. Goście zdobyli jeden. W derbach Lubuskiego trudno było wskazać faworyta. Zapowiadało się dużo walki. I tak było. Mecz okazał się ciekawym widowiskiem. Kibice zobaczyli sporo ciekawych akcji.

Konrad Cop w poprzednim sezonie prowadził Olimpię i jak sam twierdzi ten czas wspomina bardzo dobrze. Życzy swojej byłej drużynie jak najlepiej, ale w czwartkowy wieczór razem ze swoimi podopiecznymi zamierza zrobić wszystko, żeby wygrać.

W pierwszym secie często widzieliśmy na tablicy wyników remis (7:7, 15:15) lub minimalne prowadzenie gospodarzy (13:11, 19:18). Jednak w końcówce już zdecydowanie lepsi byli gracze Astry, dla których osiem punktów zdobył Tytus Nowik.

Drugiego seta goście zaczęli bardzo mocno, obejmując prowadzenie 4:1. Astra szybko wyrównała na 6:6. W kolejnych akcjach minimalnie lepsi byli goście – 8:10, 10:12. U gospodarzy spadła jakość przyjęcia, ataki nie były tak skuteczne. Jednak nowosolanie dotrzymywali kroku do stanu 21:21, by przegrać kolejne cztery akcje. W końcówce wyróżnił się Maciej Zaborski.

Do połowy trzeciej partii można było mieć wątpliwości co do wyniku w tym fragmencie meczu. Astra prowadziła m.in. 7:5 oraz 15:13. Szybko jednak gospodarze doprowadzili do stanu 23:14 i mogli cieszyć się z co najmniej jednego punku.

Siatkarze Astry zainkasowali komplet punktów. Czwartą partię wygrali w końcówce m.in. za spawą Tytusa Nowika, który w tym okresie wrócił do skutecznej gry. W sumie zdobył on 19 pkt. O dwa więcej miał Michał Gawrzydek. W bloku Astra była lepsza 16-8.

MVP: Michał Gawrzydek

Astra Nowa Sól – Olimpia Sulęcin 3:1
(25:20, 21:25, 25:17, 25:22)

Składy zespołów:
Astra: Biliński, Nowik (19), Gawrzydek (21), Śliwka (13), Drzazga (6), Laskowski (6), Foltynowicz (libero) oraz Becker, Kaciczak
Olimpia: Zaborski (11), Cichosz-Dzyga (8), Leitermeier (10), Kulik (16), Michalak (8), Matula (1), Sas (libero) oraz Turek (2), Szymczak, Czetowicz