W Chełmie górą Arka

W Chełmie górą Arka

W mecz lepiej weszli gospodarze, którzy po zagrywkach Patryka Szwaradzkiego objęli prowadzenie (6:2). Nowosolan do walki próbował poderwać Patryk Czyrniański, ale Arka odpowiedziała blokiem, a po akcji Mariusza Marcyniaka prowadziła już 12:7. Przyjezdni mylili się w ataku, a kontry Pawła Rusina powiększały dystans dzielący oba zespoły (21:11). W końcówce straty po stronie gości próbował jeszcze niwelować Tomasz Kryński, ale na niewiele się to zdało, bowiem po akcji Szwaradzkiego premierowa odsłona padła łupem beniaminka (25:17).

Od początku drugiego seta oba zespoły szły łeb w łeb. Astra dobrze grała blokiem, a po stronie Arki punktował Szwaradzki. Wymiana ciosów trwała w najlepsze. Dopiero po asie serwisowym Rusina na prowadzeniu znaleźli się gospodarze (16:14). Na zagrywce odpowiedział im Grzegorz Jacznik, a nowosolanie nie rezygnowali z walki. Po kontrach Tomasza Pizuńskiego i Czyrniańskiego sami zbudowali sobie nadwyżkę (22:19), ale dzięki blokowi gospodarze doprowadzili do wyrównanej końcówki. W niej również blok przechylił szalę zwycięstwa na ich stronę (25:23).

Mimo że w trzecią partię lepiej weszli goście, to po asie serwisowym Kacpra Gonciarza Arka wróciła do gry (8:8). Wówczas jednak na środku przebudził się Kamil Drzazga, a goście wrócili na prowadzenie (12:9). Asa serwisowego dołożył Kryński, a chełmianom na niewiele zdawała się dobra postawa Kajetana Kulika. Swoje w ataku robił Pizuński, a po punktowej zagrywce Czyrniańskiego Astra przybliżała się do przedłużenia spotkania (22:16). W końcówce gospodarze zniwelowali jeszcze nieco straty, ale atak Kryńskiego zakończył walkę w tym secie (25:21).

W czwartej partii goście nie poszli za ciosem. Zaczęli mylić się w ataku, a po kontrze Rusina gospodarze szybko zbudowali sobie solidną nadwyżkę (10:5). Raz po raz grali czujnie na bloku, a błędy podcinały skrzydła rywalom (17:10). Swoje w ataku robił Kulik, asa serwisowego dołożył Rusin, a nowosolanie nie mieli już siatkarskich argumentów, by zagrozić gospodarzom. W końcówce blokiem popisał się jeszcze Jakub Nowak, a nierówną walkę zakończył as serwisowy Marcyniaka (25:15).

MVP: Mariusz Marcyniak

Bogdanka Arka Chełm – Astra Nowa Sól 3:1

(25:17, 25:23, 21:25, 25:15)

Składy zespołów:
Arka: Gonciarz (1), Szwaradzki (13), Rusin (12), Łapszyński (10), Baran (4), Marcyniak (13), Sas (libero) oraz Dobosz (1), Miszczuk, Cabaj (libero), Kulik (11), Magnuszewski, Nowak (7)
Astra: Jacznik (5), Kryński (14), Pizuński (14), Czyrniański (12), Drzazga (4), Kosian (6), Foltynowicz (libero) oraz Hosznan, Skibicki, Brzeziński (1), Woźniak (1)

źródło – siatka.org