Udany rewanż nad drużyną z Siedlec

Udany rewanż nad drużyną z Siedlec

MKST Astra Nowa Sól wygrała z PSG KPS Siedlce 3:1 (25:23, 19:25, 25:23, 25:17) w meczu 22. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się wygraną siedlczan 3:1. MVP spotkania został Tomasz Kryński.

Od początku spotkania trwała walka punkt za punkt. Dopiero po atakach Kryńskiego Astra wyszła na prowadzenie 12:9. Chociaż siedlczanie nie odpuszczali, to gospodarze pozostawali na prowadzeniu. Gdy asa dołożył Kosian, o czas poprosił trener Chwastyniak (17:13). Serię przy zagrywkach środkowego zakończył dopiero celnym atakiem Wójcik. Gospodarze dobrze czytali grę rywali, skutecznie ustawiając blok (20:15). W końcówce siedlczan do walki starał się poderwać Kowalczyk. Seria bloków gości sprawiła, że wynik wyrównał się (21:21). Blok na Kowalczyku i kontratak Kryńskiego dały ostatnie punkty nowosolanom.

Chociaż w drugim secie początkowo to gospodarze prowadzili, seria przy zagrywkach Czyżowskiego szybko odwróciła wynik i przy stanie 7:4 dla KPS-u interweniował trener Krzyśko. Wyjść z trudnego ustawienia nowosolanom pozwolił dopiero atakiem Kryński (5:8). Skutecznie punktował Sokołowski. Gospodarze mieli problem z wyeliminowaniem ze swojej gry błędów. Swoje akcje kończyli Czyżowski i Kowalczyk (12:18). Po asie Sokołowskiego KPS miał serię piłek setowych. Nowosolanie obronili trzy z nich, ale kropkę nad i postawił Kowalczyk

Po bloku na Kowalczyku Astra prowadziła 7:5 w trzecim secie. Gospodarze jednak wciąż nie potrafili wyeliminować ze swojej gry błędów (11:10). Po bloku na Brzezińskim KPS wyrównał wynik (14:14) a chwilę później za sprawą ataku Wójcika wyszedł na prowadzenie 17:15. Siedlczanie nie zdołali jednak utrzymać tej zaliczki. Wokół boiska nie brakowało emocji, po jednej z akcji siedlecki sztab został ukarany czerwoną kartką (20:18). Do końca trwała walka na styku, ale decydujący punkt padł po ataku Pizuńskiego.

Po nieudanej obronie siedlczanie przegrywali 2:5, ale ataki Kłęka pozwoliły zmniejszyć straty. Skutecznie punktowali Czyniański i Pizuński. Gdy swój atak dołożył Kryński, Astra ponownie powiększyła przewagę (13:9). Siedlczanie starali się walczyć, ale tym razem nie potrafili znaleźć skutecznej recepty na dobrze punktujących rywali. Po obu stronach siatki zdarzały się błędy w polu zagrywki. Punkt na wagę zwycięstwa nowosolanie zdobyli blokując Kowalczyka.

MVP: Tomasz Kryński

MKST Astra Nowa Sól – PSG KPS Siedlce 3:1
(25:23, 19:25, 25:23, 25:17)

Składy zespołów:
Astra: Kryński (20), Jacznik (4), Skibicki (10), Pizuński (12), Kosian (8), Czyrniański (12), Foltynowicz (libero) oraz Brzeziński (5), Majewski (1) i Woźniak (1)
KPS: Kozłowski (4), Czyżowski (11), Szpernalowski (2), Kowalczyk (14), Wójcik (9), Sokołowski (17), Tomczak B, (libero) oraz Kłęk (6), Sławiński, Bąkiewicz i Tubiak (2)

źródło – siatka.org