Trzy sety w Bydgoszczy

W piątkowym meczu I ligi Visła Proline Bydgoszcz wykazała wyższość we własnej hali nad Astrą Nowa Sól. Przyjezdni powalczyli do połowy setów, ale w końcówkach znacznie lepiej spisywali się gospodarze, którzy odnieśli zasłużone zwycięstwo.

Początek meczu stał pod znakiem walki cios za cios. Dopiero po błędzie bydgoszczan w ataku oraz skutecznej kontrze Tomasza Kryńskiego na prowadzenie wysunęła się Astra (14:11). Nie trwało to długo, bo po akcji Tomasza Polczyka Visła wróciła do gry. Przy serwisie Antoniego Kwasigrocha sama przejęła inicjatywę na boisku (14:11). Dołożyła szczelny blok, a dobra postawa na siatce Damiana Radziwona powodowała, że gospodarze dyktowali warunki gry (20:17). W końcówce premierowej odsłony mogli liczyć na błędy rywali, a zbicie Polczyka dało im zwycięstwo 25:20.

W drugim secie przebudziła się Astra, która po akcjach Tomasza Pizuńskiego i Patryka Czyrniańskiego odskoczyła na 6:3. Bydgoszczan do walki próbował poderwać Łukasz Szarek, ale to nowosolanie byli na fali. W ich szeregach dobrze spisywał się Kryński, a oni wciąż byli na prowadzeniu (12:9). Swoje robił Czyrniański, a goście wygrywali jeszcze 18:15, ale po kontrze Polczyka Visła wróciła do gry. W końcówce ważną akcję skończył Kwasigroch, a po asie serwisowym Kamila Gutkowskiego szala zaczęła przechylać się na stronę gospodarzy (23:20). Ostatecznie po pomyłce w ataku Kryńskiego triumfowali oni w tej części spotkania 25:21.

To nie złamało przyjezdnych, którzy w dużej mierze dzięki dobrej grze Pawła Skibickiego trzecią odsłonę zaczęli od prowadzenia 6:3. Chwilę później wygrywali 8:4, ale asy serwisowe Kwasigrocha i Szarka pozwoliły Viśle odrobić straty. W środkowej fazie seta blokiem popisał się Paweł Cieślik, dzięki czemu ekipa znad Brdy zaczęła dochodzić do głosu (15:13). Nowosolanie na moment doprowadzili do remisu, ale nie mogli zatrzymać Polczyka, który odbudował przewagę po bydgoskiej stronie (19:16). Gospodarze dołożyli kolejny blok i byli coraz bliżej zamknięcia meczu. W końcówce wykorzystali serię błędów rywali i triumfowali 25:19.

MVP: Łukasz Szarek

Visła Proline Bydgoszcz – Astra Nowa Sól 3:0
(25:20, 25:21, 25:19)

Składy zespołów:
Visła: Słotarski, Szarek (16), Polczyk (11), Cieślik (9), Radziwon (6), Kwasigroch (10), Dzierżyński (libero) oraz Gutkowski (1), Rykała
Astra: Jacznik (1), Drzazga (3), Skibicki (9), Pizuński (10), Czyrniański (11), Kryński (10), Foltynowicz (libero) oraz Majewski-Nowak, Brzeziński, Woźniak, Hoszman, Kosian