Tomasz Pizuński nowym przyjmującym Astry

Tomasz Pizuński nowym przyjmującym Astry

Grono przyjmujących nowosolskich koliberków, w sezonie 2021/2022, zamyka Tomasz Pizuńsk. Zawodnik do MKST Astra Nowa Sól przychodzi z drużyny Krispol Września.

27- latek jest wychowanek Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i ma za sobą już nie małe doświadczenie zdobyte na ligowych parkietach. Tomasz Pizuński ma za sobą występy m.in w MMKS Kędzierzyn-Koźle, EWINNER Gwardia Wrocław, AZS Politechnika Opolska Cementownia Odra, KS AZS Rafako Racibórz oraz TS Volley Rybnik. Ostatnie sezony spędził na parkietach TAURON1.Liga grając w MCKiS Jaworzno oraz Krispol Września.

Do tego zawodnika przymierzaliśmy się ładnych parę sezonów. Nigdy nie jest łatwo ściągnąć podstawowego siatkarza z zespołu pierwszoligowego, ale w końcu nam się to udało. Doświadczenie oraz boiskowy spokój jaki daje Tomek, może być bezcenne w nadchodzącym, bardzo trudnym sezonie. Zawodnik ma charyzmę i jest prawdziwym walczakiem na parkiecie, powinien wnieść wiele dobrego w naszym zespole – ocenia prezes klubu Przemysław Jeton.

Nowy przyjmujący Astry przychodzi do Nowej Soli w jednym celem – awans z drużyną do TAURON1.Liga. Tomasz Pizuński już zapowiada, że zrobi co w jego mocy, aby zrealizować plan.

Zdecydowałem się na grę w Nowej Soli ze względu na ambitne plany tego klubu jakie zostały mi przedstawione. W nadchodzącym sezonie cel jest jeden – awans, a ja ze swojej strony dam wszystko żeby ten cel osiągnąć i wspólnie z wami kibicami cieszyć się z awansu – dodaje Tomasz Pizuński.

Tomasz Pizński:
Data urodzenia – 06.03.1994
Pozycja – Przyjmujący
Wzrost – 193 cm
Waga – 80 kg
Zasięg z wyskoku do ataku – 339 cm