Siódme zwycięstwo Astry

WIELKIE EMOCJE W NOWEJ SOLI, WSZYSTKIE SETY GRANE NA PRZEWAGI

W mecz lepiej weszli gospodarze, którzy po kontrze Tomasza Kryńskiego odskoczyli na 5:2. Asa serwisowego dołożył Tomasz Pizuński, a o czas poprosił szkoleniowiec SMS-u (8:4). Nie przyniósł on efektu, bo spalska młodzież miała kłopoty z przyjęciem, a po kontrze Pizuńskiego rósł dystans dzielący oba zespoły (13:8). Goście zerwali się do walki przy zagrywce Jakuba Kiedosa, a po zbiciu Igora Rybaka doprowadzili do remisu. Przy stanie 21:21 oba zespoły weszły w decydującą część premierowej odsłony. W niej gospodarze mieli piłkę setową, ale Wiktor Gołębiowski doprowadził do gry na przewagi. Dopiero as serwisowy Czyrniańskiego przechylił szalę zwycięstwa na stronę nowosolan (28:26).

W drugim secie poszli oni za ciosem, po akcji Grzegorza Jacznika budując sobie przewagę (6:3). Na zagrywce odpowiedział im Rybak, a po bloku Artura Beckera spalska młodzież wróciła do gry. Dopiero dzięki Czyrniańskiemu gospodarze zaczęli odzyskiwać inicjatywę, a kontra Kamila Drzazgi sprawiła, że wysforowali się na prowadzenie (14:10). Mimo że zdarzały im się błędy, to skuteczne akcje Michała Hoszmana i Jakuba Wiśniewskiego powodowały, że wciąż trzymali rywali na dystans (19:15). W końcówce prowadzili jeszcze 24:21, lecz Kiedos na spółkę z Rybakiem doprowadzili do kolejnej tego dnia batalii na przewagi. Po raz drugi zwycięsko z niej wyszli nowosolanie, a blok dał im wygraną 26:24.

W trzecią odsłonę lepiej weszli przyjezdni, którzy po dwóch czapach Beckera zbudowali sobie solidną nadwyżkę (8:5). Po akcji Czyrniańskiego na moment Astra wróciła do gry, ale po zbiciu Kiedosa na fali była ponownie SMS (14:11). Oba zespoły grały zrywami, ale wciąż w lepszej sytuacji byli goście (18:16). Dopiero za sprawą Czyrniańskiego podopieczni Andrzeja Krzyśko doprowadzili do remisu (19:19). Do końca seta trwała wyrównana walka. Obie drużyny miały okazję, aby wygrać końcówkę, ale ostatecznie Pizuński na spółkę z Czyrniańskim dali zwycięstwo gospodarzom (30:28).

MVP: Patryk Czyrniański   

 

Astra Nowa Sól – SMS PZPS Spała 3:0
(28:26, 26:24, 32:30)

Składy zespołów:
Astra: Jacznik (2), Kryński (13), Czyrniański (21), Pizuński (8), Drzazga (6), Kosian (5), Foltynowicz (libero) oraz Brzeziński, Hoszman (8), Wiśniewski (1), Skibicki, Majewski Nowak
SMS: Becker (3), Rybak (21), Kiedos (20), Gołębiowski (9), Jańczyk (3), Urbańczyk (3), Kotela (libero) oraz Potrykus, Olejniczak

źródło – siatka.org