Siatkarze wrócili do treningów

Siatkarze wrócili do treningów

Po przerwie świątecznej zawodnicy MKST Astra Nowa Sól wrócili do treningów. Od wigilijnego stołu oderwali się nie tylko siatkarze drugoligowego zespołu, ale również grupy młodzieżowe.

Seniorzy treningi wznowili już w poniedziałek. Pierwszy rozruch po ładowaniu świątecznych kalorii podopieczni trenera Śrona spędzili głównie na siłowni. Pod czujnym okiem Dominika Wrotkowskiego – trenera od przygotowania motorycznego, siatkarze odbyli jednostkę motoryczną. W celu weryfikacji stanu sylwetki po wigilijnych grzeszkach, trener Andrzej Krzysko dokonał analizy tkanki tłuszczonej koliberków.

We wtorek siatkarze MKST Astra Nowa Sól udali się na do Sulęcina sparując z miejscową Olimpią. W poświątecznym meczu kontrolnym lepsi okazali się pierwszoligowcy, który po wyrównanym starciu zwyciężyli 3:1 (25;23, 16:25, 27:25, 28:26).

Poszło całkiem nieźle. Można być zadowolonym z jakości w całym przekroju sparingu. Choć zawaliliśmy dwie końcówki na przewagi– ocenia trener kolibrów Norbert Śron
Do treningów wrócili również zawodnicy młodzieżowych sekcji Astry. Pierwszy pojawili się na hali podopieczni trenera Szweca, którzy rywalizują w kategorii kinder oraz młodzik. Zawodnicy zaprezentowali się w nowych koszulkach, które otrzymali jako prezent od św. Mikołaja.