Sensacyjna wygrana z liderem

Sensacyjna wygrana z liderem

W mecz lepiej weszli gospodarze, którzy po serii błędów gości wyszli na prowadzenie 6:1. Na zagrywce odpowiedział jednak Kajetan Kulik, a po bloku Mariusza Marcyniaka beniaminek szybko wrócił do gry (8:8). Punktową zagrywką oddał rywalom Grzegorz Jacznik, a przewaga ponownie zaczęła zarysowywać się po stronie Astry (12:9). Straty próbował odrabiać Paweł Rusin, ale wciąż na fali byli gospodarze. Po asie serwisowym Jacznika prowadzili jeszcze 20:17, ale dzięki blokowi chełmianie doprowadzili do zaciętej końcówki (22:22). W niej w ataku pomylił się Patryk Szwaradzki, a punktowa zagrywka Tomasza Kryńskiego przechyliła szalę zwycięstwa na stronę nowosolan (25:22).

W drugim secie początkowo trwała wymiana ciosów, ale udane zbicia Kryńskiego i Patryka Czyrniańskiego sprawiły, że do głosu zaczęli dochodzić nowosolanie (10:7). Arka próbowała odrabiać straty, ale nie była w stanie powstrzymać skutecznej gry rywali na skrzydłach. Ci dołożyli dwa bloki i dość niespodziewanie dyktowali warunki gry (17:12). Na zagrywce próbował odpowiadać Szwaradzki, ale niemal niezawodny Kryński prowadził Astrę do zwycięstwa (21:17). W końcówce na środku zameldował się jeszcze Paweł Skibicki, a chełmianie nie znaleźli już argumentów, aby wrócić do gry. Po zbiciu Kryńskiego ta część meczu powędrowała na konto gospodarzy (25:21).

W trzeciej odsłonie oba zespoły szły łeb w łeb, ale za sprawą Tomasza Pizuńskiego przewagę zaczęli budować podopieczni Andrzeja Krzyśko (7:4). Asa serwisowego dołożył Skibicki, a na siatce zameldował się Czyrniański, natomiast przyjezdni byli coraz bardziej bezradni (11:6). Punktową zagrywką popisał się Czyrniański, a czapa Kamila Drzazgi odebrała resztki ochoty do walki gościom (15:7). Pojedyncze udane akcje Łukasza Łapszyńskiego to było zbyt mało, aby Arka wróciła do gry (18:11). Już do końca nowosolanie kontrolowali wynik. W ataku niezawodny był Pizuński, a błędy rywali zbliżały obie ekipy do końca meczu. Ostatecznie po zbiciu Pizuńskiego 3 punkty zostały w Nowej Soli (25:16).

MVP: Tomasz Kryński  

Astra Nowa Sól – Bogdanka Arka Chełm 3:0
(25:22, 25:21, 25:16)

Składy zespołów
Astra: Jacznik (4), Kryński (13), Drzazga (6), Skibicki (5), Pizuński (10), Czyrniański (10), Szydłowski (libero) oraz Wiśniewski
Arka: Magnuszewski, Rusin (8), Sadkowski, Marcyniak (5), Kulik (4), Dobosz (4), Cabaj (libero) oraz Sas (libero), Szwaradzki (10), Gonciarz, Łapszyński (4), Baran (1), Nowak (1)

źródło – siatka.org