Ruchów kadrowych ciąg dalszy

Ruchów kadrowych ciąg dalszy

MKST Astra Nowa Sól ujawnia kolejne ruchy transferowe przed zbliżającym się sezonem. W zespole zostaje środkowy Mateusz Nożewski oraz przyjmujący Patryk Czyrniański. Paweł Skibicki postanowił zakończyć karierę, natomiast nowym kolibrem został atakujący Wiktor Kłęk.

Na środku siatki w dalszym ciągu będzie rządził Nożu! Najlepszy środkowy turnieju finałowego o awans do TAURON1.Liga zostaje w klubie z Nowej Soli. Będzie to już czwarty sezon Mateusza Nożewskiego w barwach nowosolskich koliberków. Środkowy do Astry trafił ze Stali Nysa, z którą wywalczył wicemistrzostwo 1 Ligi. Teraz w tej klasie rozgrywkowej będzie bronił wyniku Astry.

Łysy zostaje! Dla Patryka Czyrniańskiego będzie to drugi sezon w barwach naszego klubu. Przyjmujący zadomowił się w Nowej Soli i w dalszym ciągu będzie cieszył swoją postawą na boisku nowosolskich kibiców. 23 latek w przeszłości bronił braw Jastrzębskiego Węgla, MKS Będzin oraz belgijskiego VBC Waremme.

Ze względu na obowiązki służbowe, Paweł Skibicki postanawia zawiesić buty na kołek. Środkowy spędził łącznie sześć sezonów w nowosolskiej Astrze. Zawodnik ma za sobą występy w Bielawie, Wałbrzychu, Zielonej Górze oraz z Żaganiu. Klub z Nowej Soli pragnie serdecznie podziękować Pawłowi Skibickiemu za zaangażowanie i pełen profesjonalizm. Z popularnym Skibą koliberki w sezonie 2015/2016 awansowały do turnieju finałowego o awans do 1 Ligi, a w minionych rozgrywkach wywalczyły promocję do Tauron 1.Ligi.

Nowym zawodnikiem Astry został Wiktor Kłęk. Mierzący 205 cm atakujący przechodzi z ZAKSA Strzelce Opolskie, w którym występował ostatnie dwa sezony. 24 latek ma za sobą występy w młodzieżowych grupach Asseco Resovia Rzeszów, z którymi zdobył m.in. 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów (2016/17), 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów (2015/16) i 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów (2014/15). Wiktor Kłęk w przeszłości reprezentował ponadto barwy STS Olimpia Sulęcin oraz włoskiego klubu 🇮🇹 Pag Volley Taviano.