W sobotę pierwszy mecz w 2021 roku.

W sobotę pierwszy mecz w 2021 roku.

9 stycznia nowosolska Astra rozegra pierwszy mecz w nowym roku. Koliberki od razu można powiedzieć startują z „wysokiego c”. W meczu na szczycie 4 grupy zmierzą się z drużyną WKS Sobieski-Arena Żagań. Mecz przeciwko podopiecznym trenera Krzysztofa Dobka zapowiada się arcyciekawie. Sobotni pojedynek będzie meczem odwiecznych rywali, od kilku lat to właśnie te dwa zespoły rządzą na lubuskim poziomie drugoligowym. Pierwsze spotkanie obu drużyn w sezonie 2020/2021 zakończyło się zwycięstwem Astry. Nowosolanie w pierwszej rundzie, na hali przy ul. Botanicznej, po bardzo wyrównanym pojedynku pokonali wojskowych 3:2. Obecnie WKS Sobieski-Arena Żagań zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli i wyprzedza trzecie koliberki o jeden punkt.

Do derbowego pojedynku drużyny podchodzą bardzo poważnie i priorytetowo. Zarówno koliberki, jak i Sobieski, trenowali solidnie w przerwie między Świętami Bożonarodzeniowymi, a Sylwestrem, natomiast w Święto Trzech Króli 6 stycznia rozegrały sparing. Podopieczni trenera Zasowskiego zremisowali w Głogowie z miejscowym SPS 2:2, WKS na własnym parkiecie pokonał MKS Ikar Legnica 4:1.

Transmisja z tego spotkania odbędzie się na profilu telewizji internetowej YouTube Lubuski Kanał Sportowy. Początek sobotniego meczu o godzinie 17:00.