Prezentacja Młodzieżowej Akademii Siatkówki Astra

Prezentacja Młodzieżowej Akademii Siatkarskiej Astra

Debiut w Reprezentacji Polski, w Plus lub w Tauron 1. Lidze, ale też bycie dobrym, mądrym, szanującym innych człowiekiem. Aby to osiągnąć potrzeba serii cudów. Cudów, które będą się musiały dziać na każdym treningu oraz poza nimi – każdego dnia. Cudów, które będą się przejawiać tym, że kolejny raz spróbujemy, choć wcześniej się nie udało, że kolejny raz podniesiemy się po upadku choć bardzo chcemy rzucić to wszystko i powiedzieć: „mam dosyć”. Taki cud nie dzieje się jednak sam.
Zawodnicy Młodzieżowej Akademii Siatkarskiej Astry Nowa Sól na drodze do codziennych cudów nie będą sami. W dniu wczorajszym podczas uroczystej prezentacji naszej Akademii swoje bezcenne wsparcie swoją obecnością okazali nam: Jacek Milewski Prezydent Miasta Nowa Sól, Starosta Nowosolski – Iwona Brzozowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Nowej Soli Pani Anna Barańczak oraz Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego CKZiU „Elektryk” Nowa Sól Pan Grzegorz Königsberg. Wydarzenie rozpoczęła prezentacja najstarszych zawodników Astry – zespołu na co dzień rywalizującego w TAURON1.Liga. Po wizycie na scenie drużyna na czele z kapitanem Marcinem Brzezińskim oraz trenerem Andrzejem Krzyśko udała się od razu na trening. My zaś wysłuchaliśmy krótkiego wykładu psychologa sportu – pani Joanny Kubuckiej-Jakuczun. Dowiedzieliśmy się m.in. dlaczego można, a wręcz należy liczyć na wsparcie psychologa sportowego oraz na czym będzie polegała współpraca Pani Psycholog z naszą Akademią.
Po zakończeniu wykładu oraz krótkim warsztacie na gościnną scenę auli CKZiU w Nowej Soli zaproszeni zostali indywidualnie wszyscy nasi zawodnicy. Począwszy od grupy Kinder, przez Młodzika i Kadeta, aż do Juniorów każdy z nich przywdziewał symbolicznie koszulkę naszej Akademii i dołączał do swojej drużyny. Jako ostatni w każdej z drużyn prezentowali się trenerzy.
Podsumowaniem pierwszej uroczystej prezentacji MAS Astra Nowa Sól były wystąpienia: nestora Nowosolskiej siatkówki Pana Jana Dąbrowskiego oraz Prezydenta Jacka Milewskiego. Rozglądając się po sali widzieliśmy dużo radości, ambicji, ale też zaciekawienia. Obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby każdy dzień był dobry do sprawiania małych cudów – zarówno na hali jak i poza nią. Obecność rodziców naszych zawodników nie pozostawia wątpliwości, że nie będziemy w tych staraniach sami.