Podsumowanie sezonu – II liga

Podsumowanie sezonu - II liga

Podsumowanie sezonu – II liga.

Od lat wiadomo, że nasza IV grupa jest jedną z najsilniejszych, a na pewno jedną z najbardziej wyrównanych grup spośród wszystkich występujących na poziomie II ligi PZPS. Dyspozycja naszego zespołu rosła z meczu na mecz, a na dystansie całego sezonu nie schodziła poniżej pewnego poziomu. Szeroki skład jakim dysponowała Astra prezentował się rewelacyjnie. Zawodnicy wymieniali się i wspierali wzajemnie na boisku. Każdy zawodnik dołożył sporą cegiełkę do końcowego sukcesu. Zdarzały się słabsze mecze (jak choćby spotkanie przeciwko MKS Aqua Zdrój Wałbrzych na własnym parkiecie), lecz większość z nich dostarczało bardzo dużo emocji i siatkówki na najwyższym poziomie. Na długo zapadnie w głowie zwycięska batalia w Żaganiu oraz świetny play-off z jedną z rewelacji sezonu KS Bielawianka Bester Bielawa. Wszystko co udało się osiągnąć nie udałoby się bez sponsorów oraz bez Was kibiców! Byliście prawdziwym motorem napędowym całego sukcesu.
D-Z-I-Ę-K-U-J-E-M-Y .
Najlepszym podsumowaniem będą te liczby:

1️⃣ miejsce w tabeli na koniec rozgrywek🥇
1️⃣4️⃣ – zwycięstw 🏆
2️⃣ – porażki 😔

Niepokonana drużyna na wyjeździe 

Ps. Jak wiadomo sezon zakończył się przedwcześnie. Część z Was zastanawia się, dlaczego zespół nie zgłosił swojego akcesu do I ligi. PZPS spośród mistrzów wszystkich grup wybierze dwie drużyny, które przejdą audyt i awansują ligę wyżej. Powód jest prosty i brutalny. MST Astra Nowa Sól na dzień dzisiejszy nie jest gotowa, aby bić się na poziomie I ligi. Budżet z jakim można pomarzyć o przetrwaniu w tej klasie, znacznie przewyższa możliwości klubu (szczególnie w dobie panującego obecnie kryzysu gospodarczego). JESZCZE, jeszcze tej gotowości nie ma, ale będzie! Wspólnymi siłami powalczymy o marzenia.

Zespół w sezonie 2019/2020 wystąpił w następującym składzie:
Dawid Witkiewicz, Maciej Januszewski, Artur Sławnikowski, Arkadiusz Zakrzewski, Alan Goltz, Maciej Kleinschmidt, Paweł Skibicki, Fryderyk Polus, Michał Marszałek, Bartosz Odwarzny, Piotr Trzeciak, Przemysław Kępski – kapitan, Mateusz Nożewski, Jakub Maćkowski, Mateusz Siercha, Kamil Pawlicki
Trenerzy: Przemysław Jeton, Olek Karimow