Podsumowanie pierwszego tygodnia przygotowań

Podsumowanie pierwszego tygodnia przygotowań

Za siatkarzami MKST Astra Nowa Sól pierwszy etap przygotowań do zbliżającego się sezonu. Po integracyjnym spotkaniu na nowosolskiej Lagunie, przyszła pora na powrót do treningów.

Pierwsze sześć jednostek treningowych to bazowanie nad powrotem do sprawności ogólnej. Treningi przygotowane przez Norberta Śrona, Andrzeja Krzyśko oraz Dominika Wrotkowskiego póki co opierają się na zadaniach ogólnorozwojowych.

Pierwszego dnia wszyscy zawodnicy zostali skrupulatnie przebadani przez fizjoterapeutę Łukasza Kierula oraz zostali poddani testom motorycznym. Kolejne jednostki to już praca nam wdrążaniem organizmu zawodników do większych obciążeń. Ograniczone póki co jest przygotowanie techniczno – taktyczne i kontakt z piłkami, na które, jak zaznacza pierwszy szkoleniowiec kolibrów – przyjdzie  czas w dalszej fazie okresu przygotowawczego.

Przed zbliżającym się sezonem siatkarze ćwiczą na obiektach nowosolskich. Dzięki współpracy z CNS, koliberki nad motoryką pracują w hali crossfitowej, wytrzymałość oraz koordynację kształtują na stadionie lekkoatletycznym przy LO im. K.K. Baczyńskiego. Pierwsze kontakty z piłką siatkową zawodnicy mogli odbyć przy okazji zmagań siatkówki plażowej przy stadionie miejskim. Do dyspozycji sztabu oraz graczy Astry jest również nowa Kryta Pływalni Solan.