Pierwsze wzmocnienia

Kolejne zmiany w Astrze

Działacze MKST Astra Nowa Sól powoli odsłaniają nowe karty. Do drużyny Norberta Śrona dołączyli środkowy Kamil Drzazga, rozgrywający Dawid Pawlun oraz libero Krzysztof Kołtowski.

Wychowanek Trefl Gdańsk ostatnie dwa sezony spędził w KPS Siedlce. Na swoim koncie ma wiele sukcesów w młodzieżowej siatkówce zarówno w halowej jak i plażowej odmianie. Dawid Pawlun jest m.in. Mistrzem Polski Juniorów na plaży (2019) i hali (2018/19) oraz najlepszym rozgrywającym w Mistrzostwach Polski Juniorów (2019/20). Nowy zawodnik Astry jest również młodzieżowym reprezentantem Polski, z którą zdobył 3 miejsce w FIVB Mistrzostwach Świata U-21 (2021) oraz świeżo upieczonym brązowym medalistom Mistrzostw Europy U-22.

Obok Patryka Foltynowicza na pozycji libero w zbliżającym się sezonie występować będzie Krzysztof Kołtowski. Pochodzący z Oławy zawodnik ostatnie lata spędził w Chemeko-System Gwardia Wrocław i mimo młodego wieku (20 lat) ma już za sobą trzyletnie doświadczenie na parkietach TAURON1.Liga. Krzysiek wyróżniony był również powołaniem do młodzieżowej kadry reprezentacji Polski. Krzysztof Kołtowski przechodzi do Nowej Soli na zasadzie rocznego wypożyczenia.

Pozycję środkowych otwieramy prawdziwą wieżą. Do grona nowosolskich koliberków dołączą bowiem mierzący 210 cm  Kamil Drzazga! Wychowanek MKS Andrychów przechodzi do Astry z GKS Katowice, w którym spędził trzy ostanie sezony. Kamil na na swoim koncie brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów z roku 2018, który zdobył z AKS Resovia Rzeszów.