Pierwsze ruchy kadrowe

Pierwsze ruchy kadrowe

Zmiany kadrowe w nowosolskiej drużynie. Łukasz Jurkojć i Mateusz Janus nie zagrają w historycznym, bo pierwszym sezonie Koliberków w Tauron 1. Lidze.

– Okres między sezonami to nieuniknione zmiany kadrowe – przyznają działacze Astry. Na razie dzielą się tym, kto z drużyny odejdzie.

Z klubem żegna się rozgrywający Łukasz Jurkojć. – Chcemy podziękować mu za wspólny historyczny sezon – mówią działacze. W internecie nazwali go „specjalistą od awansów”, bo ma już ich na koncie kilkanaście: „Juri, dziękujemy za twój profesjonalizm i każdą kroplę pozostawioną na boisku. Życzymy powodzenia w dalszej przygodzie z siatkówką i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy”.

Jurkojć w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy KPS Chełmiec Wałbrzych.

Kolejnym siatkarzem, którego nie zobaczymy w nowosolskich barwach w Tauron 1. Lidze – przynajmniej w pierwszym rundzie debiutanckiego sezonu – jest Mateusz Janus. „Dziękujemy za zaangażowanie w minionych rozgrywkach i wkład w awans, jaki włożyłeś w historycznym sezonie dla naszego klubu – piszą działacze. – Życzymy dalszych sukcesów w nowym zespole”.

Mateusz Janus przenosi się do Czarnych Rząśnia, gdzie będzie miał więcej okazji na zaprezentowanie swoich umiejętności.

W zespole zostaje natomiast pełniący rolę kapitana w poprzednim sezonie Marcin Brzeziński. Dla popularnego „Cinka” będzie to już trzeci sezon w barwach nowosolskich koliberków. Najlepszy przyjmujący turnieju finałowego o awans do Tauron 1.Liga zadomowił się w Nowej Soli.

źródło Tygodnik Krąg, info. własne.