Pierwsze pożegnania

W nadchodzącym sezonie, w szeregach Astry zabraknie Pawła Skibickiego, Marcina Brzezińskiego, Tomasza Pizuńskiego oraz Patryka Czyrniańskiego. Dziękujemy za wszystkie lata walki na nowosolskim parkiecie!

Cała czwórka wywalczyła historyczny awans z koliberkami do Tauron 1.Liga i broniła nowosolskich barw na tym poziomie rozgrywkowym.

Paweł Skibicki był najdłuższym stażem zawodnikiem nowosolskiej Astry. Spędził w gnieździe kolibra łącznie 8 sezonów. 33-letni środkowy dołączył do Nowej Soli w sezonie 2014/2015 skąd przyszedł z AZS Zielona Góra. Następnie w latach 2016-2018 przeniósł się do Żagania, a od sezonu 2018/2019 nieprzerwalnie reprezentował barwy Astry. W minionych rozgrywkach Paweł Skibicki wystąpił łącznie w 25 meczach zdobywając 124 punkty z czego aż 43 blokiem.

Marcin Brzeziński w Nowej Soli spędził cztery ostatnie sezony. 33-letni przyjmujący do jeszcze drugoligowej Astry przeniósł się z SPS Chrobry Głogów. W swojej nowosolskiej przygodzie pełnił funkcje kapitana zespołu. Sezon 2023/2024 zakończył z dorobkiem 86 oczek zdobytych w 25 występach na parkiecie Tauron 1.Liga.

Tomasz Pizuński dla Nowej Soli grał ostatnie 3 sezony. Do Astry przyszedł w 2021 roku z Krispolu Września. W ubiegłych rozgrywkach w barwach koliberków był podstawowym przyjmującym notując 358 punkty, z czego aż 292 atakiem. Tomasz Pizuński pełnił również funkcje trenera w MAS Toms Astra Nowa Sól.

Patryk Czyrniański również koszulkę Astry zakładach przez ostatnie trzy sezony. Do Nowej Soli dołączył w 2021 przechodząc z MKS Będzin (w tym samym sezonie miał również epizod w MKS Andrychów). Sezon 2023/2024 dla 25-letniego przyjmującego był najlepszym w historii występów w Astrze. Patryk Czyrniański wystąpił w 28 meczach, zdobywając dla nowosolskiego klubu 311 punktów, w tym 267 skutecznym atakiem.

Coś się kończy… Wszystkim zawodnikom chciałbym z całego serca podziękować za każdy występ w barwach nowosolskich koliberków. Każdy z nich dołożył bardzo dużą cegiełkę w rozwój naszego klubu. Chłopaki zapisali się na kartach historii Astry – komentuje Przemysław Jeton prezes MKST Astra Nowa Sól.

Wszystkim zawodnikom życzymy powodzenia w dalszej przygodzie z siatkówką!

Do zobaczenia!