Za nami turniej, przed nami mecz o punkty!

Za nami turniej, przed nami mecz o punkty!

Podczas sobotniego turnieju kibicom została oficjalnie zaprezentowana drużyna Astry Nowa Sól. Przed zespołem pierwszy ligowy mecz u siebie z Bielawianką Bielawa!

W minioną sobotę w hali przy ul. Botanicznej został rozegrany turniej wpisujący się w obchody 60-lecia klubu sportowego Astra Nowa Sól. Zmierzyły się ze sobą cztery drużyny: Astra, Olavia Oława, AZS Zielona Góra i Olimpia Sulęcin. Każdy mecz trwał trzy sety.

Pierwsze spotkanie nowosolanie rozegrali z zielonogórzanami. Inaugurującego seta wygraliśmy 25:23, drugiego przegraliśmy 18:25, trzeciego również – 30:32. Tym samym sąsiad pokonał nas 2:1.

Kolejny mecz – stawką było trzecie miejsce w turnieju – Astra rozegrała z Olavią. Pierwszego seta wygraliśmy 25:17, w drugim lepsi byli oławianie 25:23, a trzeciego pewnie wygrał nowosolski zespół zdobywając brązowy medal w tym turnieju.

Ostatecznie zawody wygrała Olimpia Sulęcin, która pokonała w meczu finałowym AZS Zielona Góra.

– Duże pretensje miałem do naszych siatkarzy przy przegranym secie z Olavią, bo nie można prowadzić 22:19 i przegrać 25:23. Dobrze, że się pozbieraliśmy i kolejnego seta już wygraliśmy – mówi Przemysław Jeton, trener Astry. Zwraca uwagę, że tuż przed startującą rundą poziom drużyn jest już mocno wyrównany. – My wciąż chcieliśmy przetestować każdego zawodnika na boisku. Dla nas to był ostatni turniej sprawdzający. Testujemy różne warianty, kombinujemy i występujemy w różnych składach. Wszystko po to, żeby na mecz ligowy być w najlepszym ustawieniu – tłumaczy P. Jeton.

Startujemy z II ligą! W najbliższą sobotę Astra Nowa Sól zmierzy się już na punkty z Bielawianką Bielawa. Trener Jeton zakłada, że Koliberki wygrają zarówno pierwszy mecz z Bielawą, jak i drugi z Legnicą, bo grają u siebie przy ul. Botanicznej.

– Widzimy się już w sobotę o godz. 17.00. Bardzo proszę kibiców o obecność. Pokażmy nowym zawodnikom, jaki mamy doping. Oni jeszcze nie widzieli, jaka radość i euforia może być na naszych meczach. Bardzo was potrzebujemy! – zachęca do obecności P. Jeton.