Pewna wygrana na początek sezonu

W II lidze siatkarzy udana inauguracja Astry w Nowej Soli. Wynikiem 3:0 zakończył się sobotni mecz koliberków z drużyną Lębork Trefl. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Łukasza Jurkojća.

Atmosfera spotkania była bardzo gorąca. Nowosolscy kibice stęsknieni siatkarskich emocji dopisali. Widownia była pełna. Były bębny, klubowe szaliki i mnóstwo głośnego dopingu. Wszystko dla zawodników gospodarzy, którzy w każdym secie błyskawicznie zdobywali przewagę i w żadnym momencie nie dopuścili przyjezdnych z Lęborka do wyrównania.

Pierwszy set Astra wygrała do 15, w drugim pokonała rywali do 17, a w trzecim do 13. Szkoleniowiec nowosolan miał okazję skorzystać z czternastki zawodników. Trener Astry nie krył zadowolenia po meczu, doceniając również postawę nowosolskich kibiców. Jak podkreślił niełatwo gra się meczę na inaugurację, tym bardziej z uśmiechem na ustach przyjął bardzo dobry wynik spotkania. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany rozgrywający koliberków Łukasz Jurkojć, dla którego był to debiut w barwach koliberków.

Kolejne spotkania Astra rozegra w Poznaniu z miejscowym Energetykiem. Nowosolanie zdążyli już poznać przeciwnika podczas towarzyskich meczów rozgrywanych przed startem ligi. We dwóch meczach sparingowych górą wówczas byli gracze z Nowej Soli. Enea Energetyk Poznań bardzo udanie również rozpoczął sezon 2021/2022 dość niespodziewanie wygrywając w Żaganiu 3:1. Początek sobotniego spotkania o godzinie 19:00.

MKST Astra Nowa Sól – Trefl Lębork 3:0 (25:15, 25:17, 25:13)