Pewna wygrana kolibrów.

W zaległym meczu 8 kolejki MKST Astra Nowa Sól podejmowała na własnym parkiecie zespół MUKS Ziemia Milicka. Mecz rozegrany wieczorną porą, o godzinie 19:00, w całości zdominowali gospodarze wygrywają pewnie 3:0. Przyjezdnym w żadnym secie nie udało się przekroczyć bariery 20 punktów.

Cały mecz odbywał się pod dyktando koliberków. W szeregach Milicza było widać odciśnięte piętno choroby oraz przerwy spowodowanej kwarantanną w zespole. Przypomnijmy pierwotny termin meczu został odwołany właśnie z powodu koronawirusa w drużynie MUKS Ziemia Milicka. Astra weszła w spotkanie bardzo mocno uzyskując w pierwszej fazie seta otwierającego kilkupunktową przewagą. Koliberki sukcesywnie punktowały przyjezdnych wygrywając 25:16. Pozostałe partie miały bardzo zbliżony przebieg gry. Konsekwentna, skuteczna gra Astry podtrzymana ciągłą koncentracją szybko zaprocentowała w wygrane dwa pozostałe sety kolejno 25:18 oraz 25:15. Trener Zasowski mógł skorzystać z usług wszystkich siatkarzy naszego zespołu i z pewnością każdy zawodnik dołożył cegiełkę do cennego zwycięstwa w 8 kolejce. MVP pojedynku został wybrany atakujący gospodarzy Dawid Witkiewicz.

MKST Astra Nowa Sól – MUKS Ziemia Milicka 3:0  (25:16, 25:18, 25:15)