Pewna noworoczna wygrana

Pewna noworoczna wygrana

13 kolejka okazał się szczęśliwa dla siatkarzy MKST Astra Nowa Sól. Koliberki w pierwszym spotkaniu roku 2017 bez problemów pokonali ostatni zespół naszej grupy i w dobrych humorach przystąpili do nowego roku. Najlepszym zawodnikiem sobotniego spotkania został wybrany atakujący nowosolan Dawid Witkiewicz.

Przyjezdni z Żarowa jedynie w pierwszej partii postawili opór faworyzowanym przed spotkaniem zawodnikom Astry. Koliberki od samego początku nadawali ton rywalizacji, osiągnęli przewagę, którą kontrolowali i dowieźli do końca. Dwa kolejne sety to dominacja siatkarzy z Nowej Soli. Na parkiecie mieli okazje pojawić się wszyscy zwodnicy i każdy siatkarz Astry dołożył cegiełkę do zwycięstwa. Dobrze spisali się młodzi wychowankowie nowosolskiego klubu – Filip Ratajczak oraz bracia Adrian i Arkadiusz Zakrzewscy, którzy wspierali doświadczonych kolegów i czynnie przyczynili się do wygranej. Praktycznie nieomylny zarówno w polu serwisowym, jak i w ataku był Dawid Witkiewicz i to on zgarnął statuetkę MVP tego spotkania.

Kolejne starcie w Nowej Soli to bez wątpienia hit tegorocznych rozgrywek, na które już teraz zapraszamy. Na halę przy ul. Piłsudskiego 61 przyjedzie lider z Głogowa. Spotkanie dwóch najlepszych drużyn naszej grupy odbędzie się w sobotę 14 stycznia o godzinie 17:00.

MKST Astra Nowa Sól 3:0 UKS Volley Żarów (20, 15, 10)

MKST Astra Nowa Sól:
Ruciński, Witkiewicz, Bitner, Zimoń, Przybylski, Jasnos, Odwarzny (l) oraz Janusz, Gajowczyk, Ad. Zakrzewski, Ratajczak, Grześkowiak, Ar. Zakrzewski (l)