Patryk Czyrniański nowym kolibrem

Patryk Czyrniański nowym kolibrem

Kolejnym zawodnikiem, który dołącza do nowosolskich koliberków jest pochodzący z Czyrnej (gm. Krynica-Zdrój) Patryk Czyrniański. To bez wątpienia jeden z bardziej utalentowanych zawodników młodszego pokolenia w naszym kraju.

W dotychczasowej karierze występował w takich klubach jak Jastrzębski Węgiel, MKS Będzin, czy MKS Andrychów. Zawodnik ponadto ma za sobą zagraniczną przygodę w drużynie z belgijskiej ekstraklasy VBC Waremme. Patryk jest utytułowanym młodzieżowcem – Mistrzem Polski Młodzików z 2014 roku, brązowym medalistą Mistrzostw Polski Kadetów z 2015 roku, Mistrzem Polski Kadetów z 2016 roku, srebrnym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów z 2016 roku, a także mistrzem Polski Juniorów z 2017 roku. W Astrze występować będzie na pozycji przyjmującego, jednak nie jest mu obce granie na ataku. W 2014 roku wybrano go najlepszym atakującym MP, natomiast w 2016 roku MVP oraz najlepszym atakującym MP.

Patryk jest również młodzieżowym reprezentantem Polski, mającym za sobą występy w kadrze narodowej U-19.

Sam zawodnik przyznaje, że już nie może się doczekać występów przed nowosolską publicznością.

Postanowiłem dołączyć do drużyny kolibrów ze względu na cel, którym jest awans do 1 ligi i profesjonalizm klubu. Chcę rozwijać swoje umiejętności i pomóc drużynie awansować. Słyszałem również, że kibice nowosolskiej drużyny są jednymi z lepszych, więc nie mogę się doczekać, aż zobaczę Was wszystkich na hali – komentuje Patryk Czyrniański.

Data urodzenia – 16.03.1999
Pozycja – Przyjmujący
Wzrost – 198 cm
Waga – 90 kg
Zasięg z wyskoku do ataku – 345 cm