Oświadczenie ws. Dawida Pawluna

Oświadczenie ws. Dawida Pawluna

W sezonie 2022/2023 w barwach nowosolskich koliberków nie zobaczymy ostatecznie Dawida Pawluna. Umowa z zawodnikiem została rozwiązana, a rozgrywający dołączył do drużyny Projektu Warszawa.

Wychowanek Trefla Gdańsk miał o miejsce w składzie walczyć z Mateuszem Rucińskim. Ostatecznie nowosolscy kibice nie będą mieli okazji oglądać Dawida Pawluna na hali przy ul. Botanicznej.

„W poprzednim tygodniu dostaliśmy informację od managera Dawida, że interesują się nim włodarze Projektu Warszawa. Po rozmowie z dyrektorem sportowym klubu ze stolicy Piotrem Gackiem oraz samym zawodnikiem, doszliśmy do pewnego porozumienia. Mimo ważnej umowy z Astrą strony rozwiązały jej ważność. Nie chcemy stać na przeszkodzie w osiągnięciu sportowych marzeń zawodnika. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój Dawida Pawluna. Jesteśmy również po intensywnych działaniach mających na celu zastąpienie Dawida w naszym zespole. Nazwisko nowego rozgrywającego poznamy wkrótce” – komentuje prezes nowosolskich koliberów Przemysław Jeton.

Dawid Pawlun dołączył do stołecznego klubu w trybie awaryjnym. Siatkarz ma zastąpić kontuzjowanego Macieja Stępnia.

Foto – FB Projekt Warszawa.