Nowy członek sztabu szkoleniowego Astry.

Nowy członek sztabu szkoleniowego Astry.

Dominik Wrotkowski od pewnego czasu pomaga zawodnikom Astry w utrzymaniu odpowiedniego poziomu motoryki. Niegdyś wychowanek koliberków obecnie specjalista od dźwigania ciężarów z własnym studio fitness. Poznajcie bliżej nowego członka sztabu.

Od dwóch miesięcy koliberki mogą liczyć na pomoc w przygotowaniu motorycznym Dominika Wrotkowskiego. Pochodzi ze Wschowy, jednak do Nowej Soli trafił do liceum kontynuując naukę. Przy okazji pod bacznym okiem trenera Edwarda Szweca szlifował siatkarskie umiejętności, występując w młodzieżowych rozgrywkach Astry. Z nowosolskiego klubu przeniósł się do Młodej Ligi broniąc barw Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W swojej przygodzie z siatkówką Dominik Wrotkowski występował również m.in. w drugoligowym KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Obecnie koncentruje się na sferze przygotowania fizycznego zawodników. Fachowiec od dźwigania ciężarów jest właścicielem

„YOUR MOVE Dominik Wrotkowski” oraz współwłaścicielem Studio Trapez w Lesznie .
W ostatnich latach pracował również z pierwszoligowymi koszykarzami Jamalex Polonia 1912 Leszno, z którymi w sezonie 2017/2018 zdobył brązowy medal.

Jak podkreśla prezes klubu Przemysław Jeton tematyka treningu siłowego i przygotowania fizycznego to w obecnych czasach odmienna dziedzina. „W sporcie odpowiednie przygotowanie organizmu do uprawiania profesjonalnego sportu jest bardzo istotne. Zawsze uważałem, że przygotowanie motoryczne jest tak rozbudowanym i ważnym aspektem, że powinien zajmować się nim osobny trener. Technika i taktyka siatkarska to jedno, trening siłowy to drugie, ciężko być specjalistą w każdym fachu. Efekty pracy Dominika już widać i jestem przekonany, że z tygodnia na tydzień zawodnicy będą czuć się jeszcze lepiej” – ocenia prezes Jeton.