Nowosolanie skompletowali skład na nowy sezon

Siatkarze Astry już w komplecie.

Siatkarze Astry Nowa Sól mają już pełen skład na sezon 2017/2018. Nowymi graczami w zespole Przemysława Jetona zostali Bartłomiej Dzikowicz oraz Kasper Małecki. Koliberki przygotowania rozpoczną 14 sierpnia.

Bartłomiej Dzikowicz to 28 letni zawodnik pochodzący z Nysy. W swoje dotychczasowej karierze występował zarówno jako libero oraz przyjmujący. W Nowej Soli będzie pełnił funkcję przyjmującego. Ostatnim klubem Dzikowicza była pierwszoligowa Stal AZS PWSZ Nysa. Ma za sobą również występy w MKS Rosiek Syców oraz KU AZS Politechnika Opolska Cementownia Odra S.A. Nowy siatkarz Astry znany jest również z sukcesów w siatkówce plażowej, gdzie m.in. w tym sezonie w parze z Adamem Parcejem wygrali cykl Plaży Open.

Kasper Małecki można powiedzieć wraca w rodzinne strony. Ten dwudziestolatek pochodzi właśnie z Nowej Soli, chodź dotychczas nigdy nie reprezentował barw Astry. Zawodnik gra na pozycji rozgrywającego. Ma za sobą występy w UKS Trzyna-stka Zielona Góra, Exact Systems Norwid Częstochowa, MMKS „MARATON” Świnoujście oraz KS Espadon Szczecin.

Siatkarze Astry przygotowania do nowego sezonu zaczynają 14 sierpnia. Wiadomo już, że obóz rozpocznie się tradycyjną grą w piłkę nożną. W planach są również m.in. integracyjne kręgle oraz kajaki. Pierwszych meczów kontrolnych można się spodziewać w pierwszej połowie września. Pewny jest również występ naszych siatkarzy w Turnieju Winobraniowym (Zielona Góra 15 wrzesień) oraz w Turnieju o Puchar im. Józefa Bartkowiaka (Sulęcin 23-24 wrzesień).