Nowosolanie pozyskali nowych przyjmujących

Piotr Kramer i Szymon Makuch wzmacniają przyjęcie w Astrze !

MKST Astra Nowa Sól uzupełniła braki na przyjęciu. Tuż przed okresem przygotowawczym z gry w naszym zespole zrezygnował Bartłomiej Dzikowicz, natomiast kontuzja wykluczyła Konrada Grześkowiaka. W ich miejsce działacze nowosolskiego zespołu postanowili pozyskać Piotra Kramera oraz Szymona Makucha.

Przypomnijmy, Bartłomiej Dzikowicz ostatecznie za porozumiem stron postanowił przejść do odradzającego się w I lidze zespołu z Wałbrzycha, który w tym sezonie występować będzie pod nazwą Aqua-Zdrój Volleyball Team Wałbrzych. Konrad Grześkowiak czeka na długotrwałą rehabilitację, po tym jak stwierdzono u niego uszkodzony nerw w stawie barkowym.

Działacze Astry na ich miejsce długo szukali odpowiednich zawodników. Ostatecznie udało się pozyskać wychowanka GTPS Gorzów Wielkopolski Piotra Kramera oraz Szymona Makucha wychowanka… MKST Astra Nowa Sól. Piotr Kramer znany jest już z występów zarówno w I jak i II lidze. Ten 23-letni przyjmujący grał między innymi w KPS Kęczanin Kęty, SMS Spała oraz WKS Sobieski Arena Żagań.  Szymon Makuch pierwsze siatkarskie kroki stawiał w Astrze, skąd przeniósł się do Jastrzębia Zdrów, reprezentując barwy KS Jastrzębski Węgiel. Ostatni sezon spędził w ekipie KS Espadon Szczecin. 18-latek w tegorocznych rozgrywkach będzie również jednym z filarów Astry w rozgrywkach juniorskich.

Foto: Jastrzębski Węgiel / SMS Spała