Nowa Sól 2:0 Oława. Koliberki kończą sezon na 5 miejscu

Astra wygrywa dwumecz bez straty seta. Koliberki kończą sezon na 5 miejscu.

Rewanżowe spotkanie między MKST Astra Nowa Sól, a MKS Olavia Oława również padło łupem nowosolan. Koliberki powtórzyły wynik z tamtego tygodniu i wygrały bez straty seta. Tym samym nasz zespół kończy zmagania w tym sezonie na 5 miejscu.

Przebieg rewanżowego spotkania do złudzenia przypominał mecz z poprzedniego tygodnia. Tylko w pierwszym secie zawodnicy z Oławy podjęli walkę, pozostałe partie zdecydowanie należały do gospodarzy z Nowej Soli. Trenerzy obu ekip mocno rotowali składem, dając szanse pokazania się wszystkim zawodnikom. Bardzo dobrze wykorzystali daną okazję młodzi siatkarze Astry, których po meczu chwalił trener Jeton. Zawodnicy, którzy w tym sezonie częściej przesiadywali na ławce rezerwowych, skutecznie grali w dwóch ostatnich partiach, wykazując wyższość nad przyjezdnymi i wygrywając kolejno 25:15, 25:18.

MKST Astra Nowa Sól 3:0 MKS Olavia Oława (21, 15, 18)

MKST Astra Nowa Sól:
Janusz, Witkiewicz, Jasnos, Przybylski, Bitner, Jeton, Odwarzny (l) oraz Ar. Zakrzewski (l), Ruciński, Gajowczyk, Ad. Zakrzewski, Ratajczak, Grześkowiak, Zimoń

W drugim dwumeczu o miejsca 5-8 nie zawiodła Bielawianka Bielawa, która wygrała na własnym parkiecie z akademikami z Zielonej Góry 3:0. Tym samym praktycznie jest już pewne, że do spotkania o miejsca 5-6 między Astrą, a Bielawą nie dojdzie. Oba kluby doszły do porozumienia, aby ze względów finansowych nie rozgrywać kolejnego dwumeczu. Ostateczna decyzja należy jednak do PZPS. Oficjalny komunikat z rozstrzygnięciem wniosku wkrótce.

mkst astra nowa sól mks olavia oława