Niespodzianka w Nowej Soli. Astra wygrywa z wiceliderem.

Spotkanie lepiej rozpoczęli siatkarze Avii Świdnik, którzy po kilku akcjach prowadzili czterema „oczkami” (6:2). Na sytuację na boisku od razu zareagował trener Andrzej Krzyśko. Po przerwie sytuacja Astry zaczęła się polepszać i nie trzeba było długo czekać, aby na tablicy wyników zagościł remis. Od tego momentu gra obu drużyn była bardziej wyrównana i żaden zespół nie był w stanie wyjść na prowadzenie. Dopiero w końcówce, po skutecznej akcji Tomasza Kryńskiego oraz zerwanym ataku Damiana Wierzbickiego, gospodarzom udało się odskoczyć na dwa punkty (23:21). Zawodnicy z Nowej Soli nie pozwolili już odebrać sobie prowadzenia i pierwszy set zapisali na swoim koncie.

Partie numer dwa gospodarze rozpoczęli z wysokiego C i po bloku Kryńskiego prowadzili  5:0. Mimo starań zawodnicy ze Świdnika nie byli w stanie punktować, co tylko powiększało przewagę nowosolan. W zespole trenera Krzyśko świetnie radzili sobie Patryk  Czyrniański i Kryński. Wraz z rozwojem seta sytuacja Avii nie polepszała się, zawodnicy punktowali jedynie pojedynczymi zagraniami i nie byli w stanie zatrzymać dobrze dysponowanych rywali (16:8). Drużyna z Nowej Soli bez większych problemów dokończyła odsłonę z dużą przewagą. Dwa ostatnie punkty gospodarze zdobyli dzięki dobrej pracy w bloku i ataku Czyrniańskiego.

Początek kolejnej partii był już bardziej wyrównany. Gra toczyła się punkt za punkt. Dopiero po skutecznym ataku Czyrniańskiego Astra zaczęła budować swoją przewagę i po chwili było 10:5. Podopieczni trenera Jakuba Guza starali się gonić rywali, jednak ci utrzymywali stałą przewagę. Gdy w końcówce seta w polu zagrywki stanął Grzegorz Jacznik, Astra powiększyła przewagę z pięciu do dziesięciu punktów (z 18:13 na 23:13). Była też na prostej drodze, żeby zakończyć trzeci set oraz cały mecz na swoją korzyść. Ostatni punkt w meczu zdobył Kryński atakiem z piłki przechodzącej.

MVP: Tomasz Kryński

MKST Astra Nowa Sól – PZL LEONARDO Avia Świdnik 3:0
(25:23, 25:17, 25:14)

Składy zespołów:
Astra: Czyrniański (16), Kryński (15), Pizuński (10), Drzazga (6), Kosian (6), Jacznik (6), Foltynowicz (libero) oraz  Brzeziński (1), Majewski Nowak
Avia: Wierzbicki (10), Ptaszyński (7), Obermeler (6), Ociepski (6), Piwowarczyk (1), Pigłowski, Kuś (libero) oraz Łysikowski (6), Czerwiński (1), Matula, Krawczyk.