Mickiewicz lepszy od Astry

Mickiewicz lepszy od Astry

Początek pierwszej partii był wyrównany. Drużyny grały punkt za punkt i żadna z nich nie była w stanie wyjść na znaczące prowadzenie. Dzięki skutecznym akcjom Mateusza Lindy i Jakub Lewandowskiego Mickiewicz wysunął się na cztery „oczka” do przodu (11:7). Po czasie na żądanie trenera Andrzeja Krzyśko Astra starała się gonić wynik, jednak przeciwnicy nie ułatwiali im sprawy. W pewnym momencie gra gospodarzy zatrzymała się całkowicie. Wykorzystali to goście, którzy zapisali na swoim koncie pierwszą partię (25:18).

Drugi set rozpoczął się bliźniaczo podobnie do poprzedniego. Zespoły grały na podobnym poziomie, nikt nie wysuwał się na większe prowadzenie. Sytuacja ta trwała niemal do końca partii. Dopiero końcówka zadecydowała o końcowym wyniku. W niej skuteczniejsi byli siatkarze Astry (25:23).

Kolejną odsłonę od prowadzenia rozpoczęli gospodarze i po bloku Skibickiego było 8:4. Natychmiastową reakcja Mickiewicza był czas, po nim udało się drużynie zmniejszyć różnicę punktową do jednego „oczka” (8:9). Kilka akcji później rozpoczęła się wyrównana wymiana i gra punkt za punkt. Ponownie wszystko rozstrzygnęło się w końcówce. Tylko tym razem lepsi byli kluczborczanie (25:23).

Od gry punkt za punkt rozpoczął się również czwarty set. Pierwsi na kilkupunktowe prowadzenie wyszli przyjezdnie (10:7). Następnie dzięki skutecznym akcjom m. in. Jana Siemiątkowskiego oraz Konrada Muchy powiększali swoje prowadzenie. (17:11). Siatkarze z Nowej Soli punktowali jedynie pojedynczymi akcjami przez co zespół miał problem, żeby dogonić przeciwników. Sytuacja na boisku nie uległa już zmianie do końca partii, a błąd z pola zagrywki Grzegorza Jacznika zakończył spotkanie (25:18).

MVP: Janusz Górski

MKST Astra Nowa Sól – KKS Mickiewicz Kluczbork 1:3
(18:25, 25:23, 23:25, 18:25)

Składy zespołów:
Astra: Pizuński (18), Kryński (12), Czyrniański (12), Drzazga (10), Skibicki (9), Jacznik (3), Szydłowski (libero) oraz Brzeziński (2), Hoszman (2), Majewski Nowak, Foltynowicz (libero)
Mickiewicz: Górski (21), Linda (18), Pasiński (16), Lewandowski (10), Olczyk (3), Kopacz (1), Czyrek (libero) oraz Siemiątkowski (3), Gibek (1), Mendel (1), Lipiński, Łysiak (libero)

źródło – siatak.org