Koliberki i sponsorzy noworocznie

Koliberki i sponsorzy noworocznie

Siatkarze Astry Nowa Sól podczas tradycyjnego noworocznego spotkania mieli okazję usiąść przy jednym stole ze sponsorami klubu. W odświętnej atmosferze, innej niż podczas meczu, był czas na rozmowę. Zarząd Klubu w imieniu sportowców podziękował sponsorom za wsparcie wręczając okolicznościowe dyplomy

 

– Dzisiejszy wieczór jest też okazją do przypomnienia ważniejszych wydarzeń, które utkwiły nam w pamięci i do których chętnie wracamy. Nasi najmłodsi siatkarze zakwalifikowali się do finałów ogólnopolskich rozgrywek Kinder + Sport w Zabrzu. Nieco starsi, a więc młodzicy, wychowankowie Edwarda Szweca, po raz pierwszy w historii klubu zakwalifikowali się do półfinałów Mistrzostw Polski w kategorii młodzika, które odbyły się w Kielcach. Kadeci – podopieczni Andrzeja Krzyśko, po zdobyciu v-ce mistrzostwa, reprezentowali nasze miasto i województwo w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski w Policach – relacjonował Zdzisław Rola, prezes MKST Astra Nowa Sól. Rola podkreślił, że wizytówką klubu są seniorzy, którzy rundę zasadniczą poprzedniego sezony zakończyli na III miejscu, co dało im prawo do dalszej rywalizacji w play-off.

– Doskonale pamiętamy cztery pojedynki z Chrobrym Głogów, stojące na bardzo wysokim poziomie sportowym oraz niezapomniane emocje towarzyszące tym meczom – przypomniał Z. Rola.

W obecnym sezonie Koliberki ambitnie walczą o miano najlepszej drużyny II ligi w grupie IV. Aktualnie plasują się na 1. miejscu, swoje zmagania zamierzają zakończyć awansem do fazy play-off i powalczyć na szczeblu centralnym.

W przerwie miedzy sezonami zawodnicy biorą udział w turniejach plażowej piłki siatkowej we wszystkich kategoriach młodzieżowych. Siatkarz Mateusz Michalak na przestrzeni dwóch ostatnich lat sięgnął po tytuł Mistrza i V-ce Mistrza Polski.

– Bez wsparcia sponsorów  o takich osiągnięciach moglibyśmy tylko pomarzyć. Dlatego w imieniu zarządu, trenerów oraz zawodników chylę przed wami czoła i z całego serca dziękuję – zwrócił się do sponsorów prezes Rola. – Spotykajmy się na obiektach sportowych i cieszmy się razem z osiągniętych rezultatów sportowych – dodał.