Mateusz Ruciński już poza Astrą

Trwa transferowa karuzela. Ruciński w WKS Sobieski Żagań.

Mateusz Ruciński jest kolejnym zawodnikiem, który opuścił szeregi MKST Astra Nowa Sól. Rozgrywający postanowił przenieść się do innego lubuskiego drugoligowca i zasilił WKS Sobieski Żagań. Wcześniej na zmianę otoczenia zdecydował się atakujący Paweł Gajowczyk.

Mateusz Ruciński do MKST Astra Nowa Sól trafił z KU AZS Uniwersytet Zielonogórski. Po sezonie spędzonym w zespole koliberków postanowił przenieść się do lokalnego rywala WKS Sobieski Żagań. W ekipie wojskowych będzie rywalizował o miejsce w składzie z wychowankiem Astry Michałem Majewskim, który nie zdecydował się na powrót do Nowej Soli z wypożyczenia. Prawdopodobnie tą samą drogę obejmie inny nowosolanin – Alan Goltz. Ruciński jest drugim siatkarzem, który opuszcza Nową Sól. Wcześniej, jak już informowaliśmy, na zmianę otoczenia zdecydował się Paweł Gajowczyk.

Do Żagania trafili również: znany nowosolskiej publiczności – Adrian Bocianowski, który występował w barwach Astry w sezonie 2014/2015 oraz Przemysław Kępski, który ostatnie sezony spędził w Zielonej Górze.