Mateusz Janus zasili szeregi koliberków

Mateusz Janus zasili szeregi koliberków

Szeregi koliberków, od nowego sezonu, zasili 20- letni częstochowianin Mateusz Janus.

Przyjmującego w ostatnim sezonie mogliśmy oglądać w drużynie KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. W rozgrywkach młodzieżowych Mateusz reprezentował klub
Hemarpol Norwid Częstochowa, z którym zdobył m.in. w sezonie 2019/2020 szóste miejsce w Finałach Mistrzostw Polski Juniorów.

Mimo spadku akademików z Zielonej Góry do III ligi, przyjmujący był wyróżniającą się postacią zespołu, a swoją grą zainteresował działaczy nowosolskiego klubu.

Mateusz jest osobą pragnącą ciągłego rozwoju. W zeszłym sezonie dał się poznać jako siatkarz ambity i walczący o najlepszy wynik swojego zespołu. Przyjmujący nie jest osobą obdarzoną rewelacyjnymi warunkami fizycznymi, ale nadrabia stosunkowo niski wzrost świetną dynamiką i skocznością – komentuje Przemysław Jeton, prezes Astry.

Sam zawodnik liczy na możliwość poprawienia swoich umiejętności i nie ukrywa radości z faktu dołączenia do drużyny koliberków.

Zdecydowałem się dołączyć do Astry ponieważ jest to zespół, który walczy o najwyższe cele. Bardzo się cieszę, że będę mógł uczestniczyć w ambitnym projekcie jakim jest awans do 1 ligi. Jako młody zawodnik uważam, że będzie to idealne miejsce na rozwój siatkarskich umiejętności – puentuje nowy zawodnik nowosolskiego zespołu.

Mateusz Janus:
Data urodzenia – 19.01.2001
Pozycja – Przyjmujący
Wzrost – 184 cm
Waga – 83 kg
Zasięg z wyskoku do ataku – 340 cm