Łukasz Durbajłło i Łukasz Kierul dalej w sztabie

W sztabie szkoleniowym, na sezon 2024/2025, w Nowej Soli zostają Łukasz Durbajłło – drugi trener oraz Łukasz Kierul – fizjoterapeuta. Dla Łukasza Durbajłło to drugi sezon w Astrze. Łukasz Kierul jest przy drużynie od początku występów w centralnych rozgrywkach.

Łukasz Durbajłło siatkarskie doświadczenie jako zawodnik zdobywał przez wiele lat na drugoligowych parkietach, natomiast pierwsze szlify w roli trenera – na stażu w PSG Stal Nysa oraz w kadrze Polski U-22. Przed dołączeniem do Astry pracował w ekstraklasie żeńskiej z Legionovia Legionowo. W minionym sezonie Łukasz odbył staż szkoleniowy dla trenerów z Volleyball Academy, gdzie spotkał się z trenerami młodzieżowej reprezentacji Włoch oraz miał okazję spotkać trenera Sir Safety Perugia Volley Angelo Lorenzetti – jednego z lepszych trenerów na świecie.

Łukasz Kierul związany jest z siatkarską Astrą od sezonu 2013/2014, kiedy to koliberki zagrały po raz pierwszy na szczeblu centralnym występując w drugiej lidze. Od tej pory nieprzerwanie dba o zdrowie siatkarzy z Nowej Soli. Oprócz pracy z naszymi zawodnikami Łukasz Kierul znany jest również z organizacji cyklicznych konferencji sportowych. Fizjoterapeuta pomaga również w klubie piłkarskim MKS Odra Bytom Odrzański oraz szczypiornistom z UKS Trojka Nowa Sól. Od ponad 15 lat ciągle się rozwija, uczestnicząc w wielu kursach i konferencjach w całym kraju. Wszystko po to, by skutecznie pomagać.